Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

04 października 2022
Nie takiego zakończenia swoich popisów spodziewał się 20-letni kierowca, który wprowadził samochód w poślizg
03 października 2022
Już w środę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Drogowców 2A, stanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

Policjanci wiedzą, że ruszając na patrol, muszą być gotowi pomóc każdemu, nie tylko ludziom, ale każdej żywej istocie.

 

Tak było i tym razem, gdy myśleniccy stróże prawa pomagali rannemu ptakowi, który przez to, że znajdował się na drodze ekspresowej pośrednio zagrażał również ludziom. 

„Policja dla zwierząt”. Ratowanie gęsi w Lubniu

29 sierpnia 2022

Czytaj również...

 

W sobotę przed południem (27.07.br) sierż. Sztab. Michał Gatlik sierż. Tomasz Michorczyk z myślenickiej drogówki zostali wysłani przez dyżurnego na interwencję na drogę ekspresową w Lubniu.

 

Jednak tym razem policjanci ruchu drogowego nie jechali do wypadku, nietrzeźwego kierowcy czy innego zdarzenia drogowego. Zagrożenie dla siebie i dla kierowców powodowała gęś bernikla białolica. Ptak, który jest pod ochroną nie był w stanie wznieść się w górę. Podejmując próby wzbicia się ptak  latał na wysokości około 1 metra nad ziemią po obu jezdniach zakopianki -  drodze ekspresowej S7, gdzie dozwolona prędkość  to aż 120km/h. Gęś powodowała, że kierowcy co chwilę byli zmuszaniu do gwałtownego hamowania.

 

 

Po dotarciu na miejsce policjanci podjęli się złapania ptaka.

Na szczęście udało się to zrobić szybko i bezpiecznie. Bernikla białolica nie odniosła dodatkowych obrażeń i dobrze zniosła podróż radiowozem. Finalnie trafiła do weterynarza, gdzie przejdzie leczenie. Ptak był zaobrączkowany i ze wstępnych ustaleń wynika, że może pochodzić z hodowli.

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach