Wczoraj (2.03.br.) przekonał się o tym 19-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego.

Młody kierowca opla w Skomielnej Białej w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 44 km/h, a do tego wbrew obowiązkowi nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Za popełnione wykroczenia 19-latek został ukarany przez policjantów mandatami karnymi w łącznej kwocie 1100 złotych oraz 15 punktami karnymi. Policyjne sprawdzenie wykazało również, że opel od niemal roku nie ma aktualnych badań technicznych. W związku z tym zatrzymany został dowód rejestracyjny.

 

Okazało się, że mężczyzna był już wcześniej karany m.in. za zbyt szybką jazdę oraz kolizje. Tym samym miał na swoim koncie trzy poważne wykroczenia. 19-latek stracił uprawnienia do kierowania i teraz aby je odzyskać będzie musiał ponownie zdać egzamin. 

 

Przypomnimy, że zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym policjant zatrzyma wydane prawo jazdy za pokwitowaniem m.in. w przypadku przekroczenia przez kierującego pojazdem, w okresie roku od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, liczby 20 punktów karnych za naruszenie przepisów ruchu drogowego lub stwierdzenia na podstawie prawomocnych rozstrzygnięć, że w okresie 2 lat od wydania po raz pierwszy prawa jazdy, popełnił on przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy wykroczenia określone w art. 86 § 1 lub 2 kw (spowodowanie zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym), art. 87 § 1 kw (kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu), art. 92a kw (w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości o ponad 30 km/h) lub art. 98 kw (spowodowanie zagrożenia poza drogą publiczną). 

 

 

Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

Czytaj również...

03 marca 2023

19-latek musi ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy

Policjanci z wydziału ruchu drogowego myślenickiej komendy zatrzymali prawo jazdy 19-letniemu mieszkańcowi powiatu limanowskiego. Mężczyzna, w ciągu niespełna dwóch lat od uzyskania uprawnień, popełnił 3 poważne wykroczenia.

 

Teraz zgodnie z obowiązującymi przepisami musi ponownie zdać egzamin.

 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, młodzi kierowcy po zdaniu egzaminu, rozpoczynają dwuletni okres próbny. Jeśli w tym czasie popełnią przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub trzy poważne wykroczenia, tracą uprawnienia i są kierowani na powtórny egzamin.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi