20-latek z gminy Siepraw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, wcisnął mocniej gaz i zaczął uciekać

24 lutego 2022

Pościg ulicami Myślenic

 

Policjanci z myślenickiej drogówki po pościgu, zatrzymali 20-letniego kierującego Oplem, który nie zatrzymał się na polecenie funkcjonariuszy i zaczął uciekać.

 

Pościg za uciekinierem rozpoczął się w Myślenicach, a zakończył w Jasienicy.

 

W środę, 23 lutego 2022 roku, po godzinie 19:00, myśleniccy policjanci z wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie, że ulicą 3-go Maja w Myślenicach osobowym oplem ma kierować nietrzeźwy mężczyzna. Patrol natychmiast udał się we wskazane miejsce. Po kilku minutach patrolu mundurowi natrafili na podejrzany samochód w Myślenicach. 

 

Opel pojawił się z naprzeciwka – jechał w kierunku Jasienicy.

 

Policjanci natychmiast zawrócili i ruszyli za podejrzanym. Kiedy włączyli sygnały, dając znak do zatrzymania, kierowca opla mocniej wcisnął gaz. Ulicami Myślenic, a następnie Bysiny i Jasienicy mknął z prędkością nawet 150 km/h. Dopiero w Jasienicy (po przejechaniu kilku kilometrów), młody kierowca stracił nadzieję na ucieczkę i zatrzymał się na poboczu. 

 

Po chwili od strony Sułkowic nadjechał tez drugi patrol, który miał udzielać wsparcia drogówce.

Podczas kontroli okazało się, że kierującym jest 20-latek z gminy Siepraw. W trakcie czynności zachowywał się nerwowo, jego zachowanie wskazywało na to, że może być pod działaniem alkoholu, lub innych środków. Badanie trzeźwości nie wykazało alkoholu w wydychanym powietrzu, jednak badanie narkotestem wskazało pozytywny wynik. 

 

Sprawdzenie w policyjnych systemach wykazało również, że kierowca nie posiada uprawnień oraz jest poszukiwany w związku z niestawianiem się na wezwania. 

 

W związku z powyższym, policjanci zatrzymali 20-latka i przewieźli go najpierw do szpitala, gdzie pobrano mu krew do dokładnych badań na zawartość narkotyków, a następnie osadzili w pomieszczeniach dla zatrzymanych.

 

Młody kierowca nie zatrzymując się do kontroli popełnił przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat pięciu. Dodatkowo może odpowiadać za jazdę pod wpływem środków odurzających. Za popełnione czyny, w tym także liczne wykroczenia odpowie przed sądem.

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi