4 maja br. kierująca (pracownica Urzędu Miasta i Gminy Myślenice) jadąc swoim samochodem ulicą Zdrojową w Myślenicach, spostrzegła, że jadące przed nią bmw porusza się ,,zygzakiem” po całej szerokości jezdni.

 

Kobieta doprowadziła do zatrzymania pojazdu i zadzwoniła po policję. Dzięki obywatelskiej postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Za kierownicą bmw siedziała 26-latka z Myślenic.

 

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania.Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat. Teraz młodą kobietą zajmie się myślenicki sąd.

 

Apelujemy,  aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

Źródło: Policja Myślenice

Czytaj również...

08 maja 2023

26 - letnia kierująca bez prawa jazdy, miała ponad 3 promile

Czujnością wykazała się pracownica Urzędu Miasta i Gminy Myślenice, która nie pozostała obojętna na sygnały świadczące o tym, że kierowca pojazdu, poprzedzającego jej samochód może być pod wpływem alkoholu.

 

Jej podejrzenia okazały się słuszne, co na miejscu potwierdzili myśleniccy policjanci.

 

Nietrzeźwi kierowcy są sporym zagrożeniem dla bezpieczeństwa na drogach. Aby eliminować takie zagrożenia potrzebna jest zdecydowana reakcja i brak przyzwolenia na dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi