4 maja br. kierująca (pracownica Urzędu Miasta i Gminy Myślenice) jadąc swoim samochodem ulicą Zdrojową w Myślenicach, spostrzegła, że jadące przed nią bmw porusza się ,,zygzakiem” po całej szerokości jezdni.

 

Kobieta doprowadziła do zatrzymania pojazdu i zadzwoniła po policję. Dzięki obywatelskiej postawie udało się wyeliminować z ruchu nietrzeźwego kierowcę. Za kierownicą bmw siedziała 26-latka z Myślenic.

 

Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Dodatkowo kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania.Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 10 lat. Teraz młodą kobietą zajmie się myślenicki sąd.

 

Apelujemy,  aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.

 

Źródło: Policja Myślenice