26 maja br. około godziny 21:20 w Głogoczowie, na drodze krajowej nr 7, doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć poniosła 27-letnia motocyklistka. 

 

Wczoraj około godziny 21:20 na ,,zakopiance” doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Kierujący volkswagenem 29-letni mieszkaniec gminy Myślenice wjeżdżając z drogi podporządkowanej na drogę krajową nr 7 zderzył się z kierującą motocyklem marki Honda, która poruszała się lewym pasem ruchu, jadąc w kierunku Zakopanego. 

REKLAMA

 

Na miejscu pomocy poszkodowanej udzielali strażacy oraz zespół ratownictwa medycznego, jednak obrażenia u osoby rannej okazały się na tyle poważne, że nie udało się jej uratować.

 

Policjanci z prokuratorem przeprowadzili oględziny. Utrudnienia w ruchu pojazdów trwały kilka godzin (jezdnia w kierunku  Krakowa była  zablokowana)  więc zorganizowano objazdy. 

 

Okazało się, że 29-letni kierowca Volkswagena ma orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany a  prokuratura analizuje dziś zebrany materiał dowodowy rozważając kwestie ewentualnych zarzutów.

 

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8..

 

Apelujemy  do kierowców samochodów, aby włączając się do ruchu dokładnie i dłużej obserwować zbliżające się pojazdy , szczególnie jednoślady. Z racji mniejszych gabarytów  trudniej bowiem określić ich prędkość i odległość - co  powoduje  trudności w ocenie czy możemy włączyć się do ruchu bez jego utrudnienia.  

 

 

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 


GALERIA

REKLAMA

Czytaj również.....

27 maja 2021

27-letnia motocyklistka zginęła w wypadku

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

15 kwietnia 2024
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach 12 kwietnia przeprowadzili na
13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi