W niedzielę (7.07.br.) dyżurny myślenickiej policji tuż po godzinie 11, rozdzwonił się telefon dyżurnego myślenickiej policji. W ciągu kilku minut otrzymał wiele zgłoszeń o czerwonym samochodzie jadącym pod prąd drogą ekspresową w Pcimiu.

 

Natychmiast na miejsce skierowane zostały wszystkie patrole, które były w okolicy.Po kilku minutach patrol drogówki zatrzymał już prawidłowo jadącą w kierunku Krakowa czerwoną mazdę.

 

 

Siedząca za kierownicą 63-letnia kobieta przyznała się, że to jej dotyczyły wszystkie zgłoszenia kierowców. Powiedziała, że na Zakopiankę wjechała w Pcimiu. Po drodze zorientowała się, że jedzie pod prąd i zjechała na najbliższym zjeździe (w Stróży), skąd kontynuowała jazdę już prawidłowo.  Kobieta była trzeźwa. Została ukarana mandatem karnym w wysokości 2000 złotych i piętnastoma punktami karnymi.

 

 

Przypominamy co robić w przypadku wjechania ,,pod prąd”:

•    Zatrzymaj się w bezpiecznym miejscu, najlepiej na pasie awaryjnym i włącz światła awaryjne;

•    Opuść pojazd z zachowaniem szczególnej ostrożności – jeśli to możliwe schroń się za barierą ochronną;

•    Powiadom służby drogowe lub policję – pomogą ci wydostać się z pułapki.

 

Czytaj również...

08 lipca 2024

63-latka jechała zakopianką pod prąd (wideo)

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, na Zakopiance w Pcimiu. 63-letnia kobieta jechała w stronę Krakowa, jezdnią w kierunku Zakopanego. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 lipca 2024
Myśleniccy policjanci, w nocy z piątku na sobotę (12/13.07.br.) prowadzili wzmożone działania kontrolne uczestników
08 lipca 2024
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, na Zakopiance w Pcimiu. 63-letnia kobieta jechała w

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi