Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

27 czerwca 2022
Dziś odbyło się oficjalne podpisanie umów z 12. jednostkami OSP z terenu naszego powiatu,
26 czerwca 2022
Dzisiaj możecie cieszyć się, że ten budynek zostanie oddany całkowicie i uroczyście we władanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

 

Strona archiwalna

 

Czytaj również...

 

W czasie homilii arcybiskup rozważał Janowy Prolog o wcieleniu się Bożego Słowa. Zwrócił uwagę, że w liturgii okresu Bożego Narodzenia powtarzana jest prawda o tym, że Bóg dał ludziom Swojego Syna, aby mogli być Bożymi dziećmi. Przypomniał, że zarówno w momencie narodzenia, jak i później przez całą publiczną działalność, aż po śmierć, było wielu, którzy nie przyjęli Jezusa. Ale nie wszyscy Go odrzucili. Byli tacy, którzy na Niego czekali, którzy w Niego uwierzyli. To oni zostali obdarzeni szczególną mocą – mocą bycia Bożym dzieckiem. 

 

 

 

Arcybiskup zaznaczył, że na mocy chrztu każdy chrześcijanin jest Bożym dzieckiem. – To szczególna moc tak przynależeć do Boga, tak przynależeć do Kościoła i tak przynależeć do ludzkości poprzez swoją wiarę, nadzieję i miłość – mówił metropolita krakowski dodając, że Słowo, które przyszło na świat i zamieszkało między ludźmi dało im moc wiary, nadziei i miłości, ale nie tylko po to, aby sami doświadczali potęgi Bożych dzieł, ale aby tę prawdę głosili całemu światu.

 

 

Mamy być świadkami nowo narodzonego Dziecięcia Bożego, mamy być świadkami miłości Boga – podkreślał arcybiskup. A składając świąteczne życzenia wyrażał nadzieję, aby zgromadzeni w parafialnym kościele w Zawadzie w swoim życiu spotykali ludzi, którzy będą im błogosławić za to, że „byli dla nich zwiastunami Dobrej Nowiny o narodzeniu się Bożego Syna Jezusa Chrystusa, którzy głosząc tę Dobrą Nowinę przynieśli pokój ich sercom, którzy zwiastowali im szczęście, którzy obwieścili im zbawienie, jakie od samego Boga pochodzi”.

 

Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

 

 

GALERIA

Mamy być świadkami nowo narodzonego Dziecięcia Bożego, mamy być świadkami miłości Boga – mówił abp Marek Jędraszewski w czasie Mszy św. sprawowanej w Uroczystość Narodzenia Pańskiego w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Zawadzie.

 

Na początku liturgii ks. Czesław Stożek wyraził wdzięczność Panu Bogu za to, że jako proboszcz może cieszyć się pięknem Kościoła – wspólnoty, bo jego parafianie na łaskę Bożą odpowiedzieli pobożnością, ofiarnością i zaangażowaniem, przez co w Zawadzie dzieje się dużo dobra.

27 grudnia 2021

Abp. Marek Jędraszewski w Zawadzie. Mamy być świadkami Miłości Boga (foto)