Patrol ruchu drogowego już po kilku minutach napotkał wskazany samochód na "zakopiance”. Policjanci dali sygnały do zatrzymania się, a kierowca zjechał na pobocze DK7 w rejonie zjazdu do Polanki.

 

Jak szybko się okazało, miał być to jedynie sprytny zabieg pozwalający zgubić policjantów. Kiedy mundurowi wysiedli z radiowozu i podeszli do passata, ten z piskiem opon odjechał w kierunku Polanki. Mundurowi ruszyli w pościg za włamywaczami, a dodatkowo inne patrole policji nadciągały z różnych stron, by udzielić kolegom wsparcia.  

 

W Sieprawiu na ulicy Zarusinki jeden z patroli prewencji ustawił blokadę. Tam zakończyła się brawurowa ucieczka włamywaczy. Czwórka policjantów szybko dobiegła do pojazdu i uniemożliwiła dalszą jazdę. Ostatnim pomysłem przestępców na uniknięcie odpowiedzialności miało być zamknięcie się w pojeździe, jednak policjanci błyskawicznie  stłukli szybę i otworzyli samochód.

 

W rezultacie nocnego pościgu zatrzymane zostały cztery osoby podróżujące passatem. 30-letni kierowca miał ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pozostali pasażerowie to – również nietrzeźwy 48-latek, 17-latek i 16-latka. Zatrzymani są ze sobą spokrewnieni. W samochodzie znajdował się agregat prądotwórczy, który wcześniej został skradziony.

 

 

Źródło informacji: Dawid Wietrzyk Oficer Prasowy KPP w Myślenicach

Czytaj również...

30 maja 2023

Blokada na ul. Zarusinki, zakończyła brawurową ucieczkę włamywaczy

Myśleniccy policjanci, w nocnym pościgu zakończonym blokadą drogi, zatrzymali uciekających drogami powiatu podejrzewanych o kradzież z włamaniem na terenie Zakopanego.

 

W poniedziałek (29.05.2023), około godziny 23.00 oficer dyżurny myślenickiej komendy otrzymał informację od policjantów z Zakopanego, że przez  powiat myślenicki, srebrnym passatem kombi mogą przejeżdżać osoby, które dokonywały włamań na terenie powiatu tatrzańskiego. Sprawcy według ustaleń mają zmierzać w kierunku Krakowa.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi