Po około 5 km radiowóz wyprzedził polo i zajechał mu drogę zmuszając tym kierowcę do zatrzymania pojazdu.

 

Okazał się nim 27-latek z gminy Skała, podróżujący wspólnie z 25-latkiem. Kierowca polo oświadczył policjantom, że uciekał, bo wypił piwo i nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Z kolei badanie alkomatem wykazało, że był w stanie po użyciu alkoholu – miał 0,3 promila. Dodatkowo 27-latek został zbadany narkotestem, który wykazał, że jest pod działaniem amfetaminy i metamfetaminy, do zażycia których mężczyzna się przyznał.

 

Kierowca polo został zatrzymany. Została mu też pobrana krew do badań w celu potwierdzenia obecności narkotyków w jego organizmie. W trakcie dalszych czynności, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, policjanci znaleźli śladowe ilości narkotyków, które zabezpieczyli do badań.

 

27-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie po cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za wykroczenie – kierowania w stanie po użyciu alkoholu, co z kolei zagrożone jest karą aresztu albo grzywny, a w przypadku potwierdzenia obecności narkotyków w jego organizmie dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem lub po użyciu środków odurzających.

 

 

Źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

12 października 2022

Był pijany, po narkotykach i kierował po cofnięciu uprawnień

10 października br. patrol z grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie na terenie gminy Świątniki Górne namierzył polo, którego kierowca na widok radiowozu wyraźnie się zdenerwował.

 

Policjant, widząc to, wydał kierującemu za pomocą tarczy sygnał do zatrzymania pojazdu, jednak kierowca go zignorował. Początkowo zwolnił, jednak kiedy zbliżył się do policjanta stojącego przy radiowozie, to przyśpieszył i odjechał. Stróże natychmiast podjęli pościg za uciekinierem, wydając przy tym sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania pojazdu. Kierowca polo wciąż nie reagował i kontynuował jazdę z jeszcze większą prędkością. 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi