Po około 5 km radiowóz wyprzedził polo i zajechał mu drogę zmuszając tym kierowcę do zatrzymania pojazdu.

 

Okazał się nim 27-latek z gminy Skała, podróżujący wspólnie z 25-latkiem. Kierowca polo oświadczył policjantom, że uciekał, bo wypił piwo i nie posiada uprawnień do kierowania. Sprawdzenie w policyjnym systemie potwierdziło, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. Z kolei badanie alkomatem wykazało, że był w stanie po użyciu alkoholu – miał 0,3 promila. Dodatkowo 27-latek został zbadany narkotestem, który wykazał, że jest pod działaniem amfetaminy i metamfetaminy, do zażycia których mężczyzna się przyznał.

 

Kierowca polo został zatrzymany. Została mu też pobrana krew do badań w celu potwierdzenia obecności narkotyków w jego organizmie. W trakcie dalszych czynności, w miejscu zamieszkania zatrzymanego, policjanci znaleźli śladowe ilości narkotyków, które zabezpieczyli do badań.

 

27-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie po cofnięciu uprawnień do prowadzenia pojazdów, za co grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za wykroczenie – kierowania w stanie po użyciu alkoholu, co z kolei zagrożone jest karą aresztu albo grzywny, a w przypadku potwierdzenia obecności narkotyków w jego organizmie dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem lub po użyciu środków odurzających.

 

 

Źródło: KPP Kraków