Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

04 października 2022
Nie takiego zakończenia swoich popisów spodziewał się 20-letni kierowca, który wprowadził samochód w poślizg
03 października 2022
Już w środę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Drogowców 2A, stanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

Czytaj również...

 

Dyżurny myślenickiej policji dzięki temu  ustalił właściciela pojazdu a tym samym miejsce zamieszkania niedoszłego samobójcy i wysłał na miejsce patrol.

 

Okazało się, że mężczyzny nie ma w domu. Rano jak zwykle wyszedł do pracy, a rodzina nie zauważyła niczego niepokojącego. Szybko jednak potwierdziło się, że nie dotarł do miejsca zatrudnienia. Policjanci rozpoczęli poszukiwania wiedząc, że liczyć może się każda sekunda. Sierżant Barbara Wróbel i sierżant Tomasz Kapturkiewicz postanowili sprawdzić rejon, w którym desperat widziany był po raz ostatni. Podczas sprawdzania terenu, w zaroślach zauważyli zaparkowany samochód osobowy. Gdy zbliżyli się do pojazdu, zauważyli, że  w środku znajduje się poszukiwany 46-latek. Mężczyzna był już nieprzytomny, a do zamkniętej kabiny cały czas z przewodu dostawały się spaliny. Mundurowi pomogli mężczyźnie, który jeszcze w ich obecności odzyskał przytomność, a następnie został zabrany karetką do szpitala.

 

W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dlatego też, bez policjanci działają jak najszybciej w takich sytuacjach. Myśleniccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka.  To jednak ich obowiązek. Słowa uznania należą się przede wszystkim kobiecie, która nie była obojętna wobec osoby w kryzysowej sytuacji.  

 

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy!

Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!

Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze !

 

Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Dzięki reakcji świadka udało się zapobiec tragedii. Sierżant Barbara Wróbel i sierżant Tomasz Kapturkiewicz z myślenickiej komendy uratowali mężczyznę, który chciał targnąć się na swoje życie, a 46-latek bezpiecznie został przekazany załodze pogotowia.

 

We wtorek (15.03.22r.) mieszkanka powiatu myślenickiego zauważyła mężczyznę, który prawdopodobnie chciał popełnić samobójstwo poprzez zaczadzenie się w samochodzie gdyż z rury wydechowej miał poprowdzoną rurkę do kabiny. Kierowca jednak na widok świadka pośpiesznie odjechał z miejsca gdzie parkował. Na szczęście kobieta nie pozostała obojętna i poinformowała odpowiednie służby podając zapamiętany numer rejestracyjny.

16 marca 2022

Chciał popełnić samobójstwo przez zaczadzenie się w samochodzie, w ostatniej chwili uratowali go policjanci