Wczoraj (28.02.br.) funkcjonariusze myślenickiej drogówki, w Skomielnej Białej, w związku z przekroczeniem prędkości zatrzymali do kontroli kierującą osobowym suzuki. Kobiecie za popełnione wykroczenie groził mandat, jednak 54-latka postanowiła inaczej załatwić tę sprawę.

 

Mieszkanka powiatu suskiego, zamiast zgodnie z poleceniem funkcjonariuszy pozostać w swoim samochodzie na czas kontroli, podeszła do radiowozu, oświadczyła, że śpieszy się do domu i przez uchyloną szybę wrzuciła do policyjnego pojazdu 200 zł. 

 

Jej działanie przyniosło odwrotny do zamierzonego skutek. Zamiast do domu trafiła bowiem do myślenickiej komendy. Policjanci poinformowali kobietę, że popełniła przestępstwo i zatrzymali ją. 54-latka usłyszała już zarzuty. 

 

Za przestępstwo, jakim jest próba wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych, kobiecie grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Kierującej nie ominął również mandant karny za popełnione wykroczenie – 300 złotych i 5 punktów karnych.

 

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach