Na miejsce zostali skierowani policjanci. Rozpytywali pracowników firmy i zauważyli, że jedna z szyb była wybita, a włamywacz skaleczył się, pozostawiając ślady krwi.

 

Do akcji przystąpił skierowany do Dobczyc, aby uczestniczyć w poszukiwaniu włamywacza, aspirant Przemysław Gola oraz jego czworonożny partner. Pies  „Motyw” błyskawicznie podjął trop.  

 

 

Podążając za tropem złodzieja doprowadził swojego przewodnika do … jednego z pracowników okradzionej firmy. Motyw spośród kilkunastu obecnych na miejscu osób, wskazał jednego, konkretnego mężczyznę. W toku dalszych czynności policjanci potwierdzili wskazania psa i udział 22 – latka we włamaniu. Mężczyzna złożył już wyjaśnienia, a sprawa jest rozwojowa. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Za tym  sukcesem stoi przewodnik czworonożnego funkcjonariusza.Ogrom włożonej przez niego pracy z psem zdecydowanie owocuje podczas działań, jednak wymaga to wielu lat regularnych ćwiczeń i szkoleń.

 

Źródło: Dawid Wietrzyk, Oficer Prasowy KPP w Myślenicach

Czytaj również...

05 czerwca 2023

Czuły nos policyjnego owczarka doprowadził do zatrzymania sprawcy włamania

Sukcesem może pochwalić się przewodnik psa służbowego o imieniu Motyw z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

 

Myślenicki owczarek podjął trop i wskazał policjantom mężczyznę, który brał udział we włamaniu, a którym okazał się pracownik okradzionej firmy.

 

W nocy  z 1 na 2 czerwca nieznany sprawca włamał się do siedziby jednej z firm meblowych i ukradł kilka tysięcy złotych, co właściciel zauważył z samego rana, gdy przyszedł do pracy

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 czerwca 2024
Festyn Parafialny w Sieprawiu ( relacja foto/wideo)
10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi