Zgodnie z zaleceniami rządu, mamy obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni publicznej, zarówno otwartej jak i zamkniętej. Praktycznie całe społeczeństwo dostosowało się do tego wymogu, lecz niektóre osoby nie wiedzą, że maseczka służy do zakrycia ust oraz nosa.

 

Otrzymaliśmy na naszą skrzynkę kilka informacji dotyczących sposobu noszenia maseczek. Z ich treści wynika, że niektóre osoby nie potrafią poprawnie ich zakładać. 

 

Pani Bożena napisała, że będąc w sklepie spotkała osoby, i tu cytat: Osoby te miały założone maseczki, lecz tylko na usta, cały nochal miały na wierzchu, koniec cytatu.

Inny czytelnik pisze: Proszę zamieścić film instruktażowy jak należy zakładać i nosić maseczkę. Pomimo upływu tylu miesięcy, w których praktycznie, zawsze gdzieś musimy nosić maski, jest sporo osób, które nie potrafią samodzielnie, poprawnie założyć maseczki. Mam do nich pytanie, czy to dla Was zbyt trudne ? Przecież dziecko po jednej instrukcji radzi sobie z jej założeniem. 

 

Najlepszą informację otrzymaliśmy od mieszkańca Świątnik Górnych. Niestety treść praktycznie nie nadaje się do publikacji, może tylko jedno zdanie, więc napiszemy tylko, że Pan opisuje osoby, które noszą maseczki pod brodą. Naprawdę nie przebierając w użytych słowach. 

 

Dziękujemy za wszystkie informacje, czekamy na kolejne, nie tylko w sprawie maseczek, ale również w każdym innym temacie.

 

Apelujemy do wszystkich, jak już nosimy maseczki to nośmy je poprawnie. 

 

 

 

 

Komunikat dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2 z dnia 10 października 2020

 

K O M U N I K A T Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myślenicach dotyczący koronawirusa SARS-CoV-2z dnia 10 października 2020 roku, godzina 8:00 

 

liczba osób zakażonych SARS CoV-2 – 926 + 45 nowych przypadków w stosunku do dnia wczorajszego w tym: 562 ozdrowieńców.

z powodu COVID-19 zmarło 0 osób, a z powodu współistnienia COVID-19z innymi schorzeniami zmarła 2 osoba. Razem daje to 2 zgon.

liczba osób hospitalizowanych mających wynik dodatni na SARS-CoV-2 – 29 , 1 osoba więcej w stosunku do dnia wczorajszego.

liczba osób w izolacji mające wynik dodatni na SARS-CoV-2 – 333 , 37 osób więcej od dnia wczorajszego.

liczba osób aktualnie objętych kwarantanną -  909, 7 osób mniej niż dnia wczorajszego.

liczba osób aktualnie objętych nadzorem epidemiologicznym – 333, + 37 osób w stosunku do dnia wczorajszego.

liczba zleconych badań w kierunku SARS-CoV-2 - 1220

 

 

GALERIA


         Czytaj również...

 

10 października 2020

Czy to takie trudne, poprawnie założyć maseczkę ?

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

30 listopada 2023
Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 35-latka, za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna ukrył je
13 listopada 2023
Co wyróżnia służbę liturgiczną z Zakliczyna na tle całej diecezji? Jakie tajemnice skrywa Legion

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi