Wracający późnym wieczorem do domu  mężczyzna najpierw zauważył zniszczone znaki drogowe, a chwilę później usłyszał rozmawiających o tym mężczyzn. Zwrócił im uwagę, za co został przez nich spryskany gazem pieprzowym, obalony na ziemię, bity i kopany.

 

Myśleniccy kryminalni zidentyfikowali i zatrzymali sprawców, którzy  przyznali się do winy.

 

38 – letni mieszkaniec Sułkowic 9 października br. późnym wieczorem wracał z treningu. Po drodze do domu zauważył uszkodzony znak drogowy na ul. 1-go Maja.  Kiedy przechodził obok parku, zza ogrodzenia usłyszał rozmowę, jak nieznani mu mężczyźni  rozmawiają o tym, że wcześniej niszczyli znaki. 38 –latek postanowił zwrócić im uwagę. Zapytał w czym przeszkadzał im ten znak i zasugerował, że poinformuje Policję. To rozjuszyło wandali. Jeden z nich natychmiast podbiegł do ogrodzenia, przeskoczył je i spryskał gazem po twarzy wracającego do domu mieszkańca Sułkowic. Bardzo szybko dołączyli do niego koledzy. Po krótkiej szarpaninie, zadając ciosy pięściami, powalili na ziemię swoją ofiarę, a jeden z agresorów zaczął kopać leżącego na ziemi, oszołomionego gazem pieprzowym 38 – latka. Kiedy ofiara nie miała już siły aby się bronić napastnicy odpuścili i uciekli. 

Działania podjęte przez myślenickich kryminalnych zakończyły się sukcesem.

 

Na pozyskanych nagraniach z różnych monitoringów na terenie Sułkowic widać, jak podejrzani wyrywają znak. Na ich nieszczęście w ręce policjantów trafił też film jak atakują 38 – latka.  Kluczem do schwytania sprawców okazała się przeszłość kryminalna jednego z nich. Policjant z Wydziału Kryminalnego kilka lat wcześniej miał z nim do czynienia i rozpoznał go na nagraniach. To 23 – latek z gminy Pcim, który kopał leżącego i  który wyróżnił się największą brutalnością, już cztery lata temu karany był za pobicie.  Pozostali napastnicy to mieszkańcy gminy Sułkowice w wieku 19 i 23 lata. Był z nimi jeszcze jeden mężczyzna , 21- letni mieszkaniec Sułkowic, który starał się, jednak bezskutecznie powstrzymać agresję swoich kolegów.

 

Cała trójka agresorów została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów -  za udział w pobiciu grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą również za dewastację znaków drogowych. Myślenicka prokuratura zastosowała wobec nich dozór oraz poręczenie majątkowe. 

 

 

Źródło informacji: KPP w Myślenicach

 

GALERIA


         Czytaj również...