Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

04 października 2022
Nie takiego zakończenia swoich popisów spodziewał się 20-letni kierowca, który wprowadził samochód w poślizg
03 października 2022
Już w środę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Drogowców 2A, stanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

Dewastacja znaków drogowych zakończona brutalnym pobiciem

02 listopada 2020

         Czytaj również...

 

Działania podjęte przez myślenickich kryminalnych zakończyły się sukcesem.

 

Na pozyskanych nagraniach z różnych monitoringów na terenie Sułkowic widać, jak podejrzani wyrywają znak. Na ich nieszczęście w ręce policjantów trafił też film jak atakują 38 – latka.  Kluczem do schwytania sprawców okazała się przeszłość kryminalna jednego z nich. Policjant z Wydziału Kryminalnego kilka lat wcześniej miał z nim do czynienia i rozpoznał go na nagraniach. To 23 – latek z gminy Pcim, który kopał leżącego i  który wyróżnił się największą brutalnością, już cztery lata temu karany był za pobicie.  Pozostali napastnicy to mieszkańcy gminy Sułkowice w wieku 19 i 23 lata. Był z nimi jeszcze jeden mężczyzna , 21- letni mieszkaniec Sułkowic, który starał się, jednak bezskutecznie powstrzymać agresję swoich kolegów.

 

Cała trójka agresorów została zatrzymana i doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach. Mężczyźni przyznali się do przedstawionych im zarzutów -  za udział w pobiciu grozi im do 3 lat pozbawienia wolności. Odpowiedzą również za dewastację znaków drogowych. Myślenicka prokuratura zastosowała wobec nich dozór oraz poręczenie majątkowe. 

 

 

Źródło informacji: KPP w Myślenicach

 

GALERIA

Wracający późnym wieczorem do domu  mężczyzna najpierw zauważył zniszczone znaki drogowe, a chwilę później usłyszał rozmawiających o tym mężczyzn. Zwrócił im uwagę, za co został przez nich spryskany gazem pieprzowym, obalony na ziemię, bity i kopany.

 

Myśleniccy kryminalni zidentyfikowali i zatrzymali sprawców, którzy  przyznali się do winy.

 

38 – letni mieszkaniec Sułkowic 9 października br. późnym wieczorem wracał z treningu. Po drodze do domu zauważył uszkodzony znak drogowy na ul. 1-go Maja.  Kiedy przechodził obok parku, zza ogrodzenia usłyszał rozmowę, jak nieznani mu mężczyźni  rozmawiają o tym, że wcześniej niszczyli znaki. 38 –latek postanowił zwrócić im uwagę. Zapytał w czym przeszkadzał im ten znak i zasugerował, że poinformuje Policję. To rozjuszyło wandali. Jeden z nich natychmiast podbiegł do ogrodzenia, przeskoczył je i spryskał gazem po twarzy wracającego do domu mieszkańca Sułkowic. Bardzo szybko dołączyli do niego koledzy. Po krótkiej szarpaninie, zadając ciosy pięściami, powalili na ziemię swoją ofiarę, a jeden z agresorów zaczął kopać leżącego na ziemi, oszołomionego gazem pieprzowym 38 – latka. Kiedy ofiara nie miała już siły aby się bronić napastnicy odpuścili i uciekli.