Dostał 20 punktów karnych za wyprzedzanie na przejściu i nadmierną prędkość (Video)

24 grudnia 2021

W sobotę (tj. 18 grudnia br.) w Głogoczowie, na DK7, czyli tzw. Zakopiance, policjanci z grupy SPEED wydziału ruchu drogowego KWP w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Subaru, który przekroczył prędkość o 91 km/ h i wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

 

Za popełnione wykroczenia mężczyzna otrzymał 20 punktów karnych.

Kierujący subaru jechał z prędkością 141 km/h, w miejscu, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, czyli aż o 91 km/h więcej. To rażące wykroczenie popełnił na oznakowanym przejściu dla pieszych.

 

Ponadto bezpośrednio na przejściu dla pieszych wykonał manewr wyprzedzania. 

 

Za wyżej wymienione naruszenia prawa o ruchu drogowym, kierujący subaru otrzymał 20 punktów karnych oraz grzywnę w drodze mandatu karnego w wysokości 700 zł (przy równoczesnym popełnieniu kilku wykroczeń mandat można zwiększyć z 500 zł do nawet 1000 zł

 

Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna na swoim koncie posiada 5 aktywnych punktów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym.

 

W związku z przekroczoną liczbą posiadanych punktów, wobec kierującego zostanie wystosowany wniosek o ponowne sprawdzenie kwalifikacji w zakresie posiadanych uprawnień (będzie musiał ponownie zdać egzamin na prawo jazdy).

 

 

Przypominamy, że dla kierowcy posiadającego powyżej roku uprawnienia do kierowania pojazdami, maksymalny limit punktów karnych wynosi 24. W przypadku tzw. młodego kierowcy, posiadającego uprawnienia do roku – limit wynosi 20 punktów.

 

Apelujemy o rozważną zgodną z przepisami jazdę. Nadmierna prędkość przyczynia się do powstania groźnych wypadków, w których tracą zdrowie, a nawet giną ludzie. Prowadźmy pojazd odpowiedzialnie.

 

Źródło: Policja

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi