Drifter zakończył popisy przed maską radiowozu

12 sierpnia 2022

Drift na ulicach Myślenic, niesprawnym technicznie pojazdem

 

Drifter zakończył popisy przed maską radiowozu Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

 

Za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie otrzymał mandat w wysokości 5000 zł i 6 punktów karnych.

 

W czwartek (tj.11 sierpnia br.) , w Myślenicach w dzielnicy Zarabie, 19-letni kierujący pojazdem marki BMW, jadąc z trzema małoletnimi pasażerami, wjechał  na rondo im. Braci Różankowskich.

 

Popisując się przed pasażerami, celowo wprowadził swój pojazd w poślizg, wykonując drift, który zakończył się przed  maską oznakowanego radiowozu. Policjanci z myślenickiej drogówki zatrzymali pojazd do kontroli, podczas której ujawniono, że samochód jest niesprawny technicznie.

 

W komorze silnika znajdowały się niezamocowane elementy jego osprzętu oraz opony tylnej osi posiadały uszkodzenia powstałe prawdopodobnie na skutek tzw. palenia gumy. Opony miały powyrywane fragmenty bieżnika.  Na kierującego za stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie policjanci  nałożyli mandat w wysokości 5000 zł oraz 6 punktów karnych. Ponadto, za niewłaściwy stan techniczny pojazdu BMW kierującemu został zatrzymany dowód rejestracyjny.

 

Przypominamy, że wszelkie drifty powinny być wykonywane na obszarach wyłączonych z ruchu drogowego i organizowane z zapewnieniem zasad bezpieczeństwa zarówno uczestników jak i osób postronnych.

 

 

Popisy tego typu na ulicach czy np. parkingach supermarketów to zwykła chuliganka. Nigdy nie można być pewnym, czy nie straci się  kontroli nad pojazdem jadącym na granicy przyczepności. Narażenie pieszych lub innych użytkowników dróg na wypadek,  a w konsekwencji na obrażenia ciała, lub śmierć może grozić sprawą karną i wieloletnią odsiadką. 

 

 

 

źródło: KPP Myślenice

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

30 listopada 2023
Kryminalni z powiatu krakowskiego zatrzymali 35-latka, za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Mężczyzna ukrył je
13 listopada 2023
Co wyróżnia służbę liturgiczną z Zakliczyna na tle całej diecezji? Jakie tajemnice skrywa Legion

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi