Driftował na rondzie, dostał mandat w wysokości 5 tys.

12 kwietnia 2022

Policjanci z myślenickiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 22 – letniego kierującego mercedesem, który swoją jazdą stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

 

Za „driftowanie” na rondzie i jazdę niesprawnym technicznie samochodem zapłaci 5 tys. złotych.

 

7 kwietnia br. myśleniccy policjanci pełnili nadzór nad ruchem drogowym na myślenickim Zarabiu. Będąc w pobliżu  parkingu przy stadionie KS Dalin Myślenice, najpierw usłyszeli, a później zauważyli jadącego ulica Piłsudskiego mercedesa. 

 

Samochód był bardzo głośny, a kierowca na drodze publicznej świadomie wprowadzał pojazd w poślizgi stwarzając zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Pojazd z dużą prędkością wjechał na rondo, gdzie rozpoczął swoje „drifty”. Z piskami opon opuścił rondo i niebezpieczną jazdę kontynuował ulica Zdrojową, do czasu zatrzymania przez policjantów w oznakowanym radiowozie.

 

Podczas kontroli drogowej policjanci stwierdzili, że stan techniczny mercedesa budzi poważne wątpliwości oraz nie ma aktualnych badań technicznych. Dodatkowo dowód rejestracyjny już wcześniej był zatrzymany. 22-latkowi zakazano dalszej jazdy, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarany został mandatem karnym w kwocie 5 tys.zł.

 

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

 

 

Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Czytaj również...