Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

04 października 2022
Nie takiego zakończenia swoich popisów spodziewał się 20-letni kierowca, który wprowadził samochód w poślizg
03 października 2022
Już w środę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Drogowców 2A, stanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

Utrudnianie życia kierowcom przez drogowców chyba każdy zna, jednak trzeba być wyrozumiałym, gdyż taka jest ich praca, która musi być wykonana, żeby nam jeździło się lepiej i bezpieczniej. 

 

Są jedna sytuacje, które nie powinny mieć miejsca, taka właśnie zaistniała na remontowanym rondzie w Dobczycach, zasługuje na tytuł drogowego absurdu roku.

 

Ale do rzeczy: 

 

W sobotę ( drogowcy już nie pracowali ) rondo w Dobczycach było przejezdne tylko w dwóch kierunkach. 

 

Jadąc od strony Myślenic, mogliśmy je przejechać na wprost w stronę Gdowa, ewentualnie skręcić w prawo w stronę centrum Dobczyc.

 

Z kolei jadąc od strony Gdowa mogliśmy je przejechać tylko na wprost w kierunku Myślenic, bez żadnych innych możliwych manewrów.

 

Zarówno kierowcy jadący od Myślenic, jak również od Gdowa, poruszali się przez remontowane rondo, oddzielnymi , nie kolidującymi ze sobą pasami ruchu. Rondo było zagrodzone barierkami wzdłuż kierunku Myślenice - Gdów.

 

Jednak ktoś wpadł na pomysł, żeby zastosować sygnalizację świetlną, która wprowadzi ruch wahadłowy przez rondo, czyli jak pojadą samochody od strony Gdowa, to od strony Myślenic muszą czekać, (nie wiadomo tylko na co muszą czekać ) i na odwrót.

 

Być może trudno uwierzyć w taki absurd, więc żeby wszystko było jasne, całą sytuacje prezentujemy na poniższym filmie.

 

 

Drogowy absurd w Dobczycach (Video)

10 września 2022

Czytaj również...