W niedzielę (23 lipca br.) policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych podczas patrolu, w jednej z miejscowości gminy Mogilany, zauważyli dwóch mężczyzn w kaskach, obok których stały zaparkowane motocykle typu cross.

 

Mężczyźni Ci widząc zbliżający się radiowóz, szybko wsiedli na motocykle i odjechali, poruszając się po drodze publicznej. Kiedy policjanci ruszyli za nimi, wydając przy tym wyraźne sygnały świetlno – dźwiękowe, kierujący je zlekceważyli i kontynuowali ucieczkę z jeszcze większą prędkością. Funkcjonariusze ruszyli za nimi w pościg. Po chwili jeden z motocyklistów postanowił się jednak zatrzymać.

 

Okazało się, że to 14-latek, nieposiadający uprawnień do prowadzenia tego typu pojazdów. Dodatkowo okazało się, że motocykl, którym się poruszał, nie był dopuszczony do ruchu. Nieletni został zatrzymany.

 

 

Kolejno policjanci ustalili personalia drugiego uciekiniera, którym okazał się 13-latek i zatrzymali go w miejscu jego zamieszkania. Podobnie jak jego kolega nie posiadał uprawnień do prowadzenia motocykla, który również nie został dopuszczony do ruchu.

 

Swoim zachowaniem nieletni popełnili dwa wykroczenia kierowania pojazdu pomimo braku uprawnień oraz pomimo braku dopuszczenia pojazdu do ruchu. Zarzuca się im także niezatrzymanie pojazdu do kontroli drogowej, co z kolei  jest przestępstwem.

 

O rodzaju kary dla nieletnich zdecyduje teraz sąd rodzinny.

 

Źródło informacji: KPP Kraków

Czytaj również...

26 lipca 2023

Dwóch nastolatków bez uprawnień, motocyklami niedopuszczonymi do ruchu uciekało przed policją

Dwaj motocykliści na widok radiowozu podjęli ucieczkę. Jak się okazało, mieli zaledwie 13 i 14 lat, a powodem ucieczki był brak uprawnień do prowadzenia pojazdów.

 

Dodatkowo motocykle, którymi się poruszali nie zostały dopuszczone do ruchu. Teraz o ich karze zdecyduje sąd rodzinny.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

15 kwietnia 2024
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach 12 kwietnia przeprowadzili na
13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi