Na miejsce natychmiast zostali skierowani sierżant Grażyna Wojcieszczak i Sebastian Kiebzak, którzy patrolowali Dobczyce.

 

Po przybyciu na miejsce zastali 30-latka z licznymi ranami ciętymi. Wiedząc, że liczyć mogą się sekundy od razu przystąpili do zakładania opatrunków uciskowych i tamowania krwi. W międzyczasie powiadomili również służby medyczne i dbali o komfort psychiczny mężczyzny. Wkrótce na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przejął poszkodowanego. 

 

W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dlatego też, bez policjanci działają jak najszybciej w takich sytuacjach. Dobczyccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka. 

 

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy!Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!Gdzie szukać pomocy?

 

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00

 

116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

 

Źródło; KPP Myślenice