Na miejsce natychmiast zostali skierowani sierżant Grażyna Wojcieszczak i Sebastian Kiebzak, którzy patrolowali Dobczyce.

 

Po przybyciu na miejsce zastali 30-latka z licznymi ranami ciętymi. Wiedząc, że liczyć mogą się sekundy od razu przystąpili do zakładania opatrunków uciskowych i tamowania krwi. W międzyczasie powiadomili również służby medyczne i dbali o komfort psychiczny mężczyzny. Wkrótce na miejsce przyjechał zespół pogotowia ratunkowego, który przejął poszkodowanego. 

 

W przypadkach zagrożenia ludzkiego życia liczy się przede wszystkim to, aby je ocalić, by zdążyć z pomocą na czas. Dlatego też, bez policjanci działają jak najszybciej w takich sytuacjach. Dobczyccy funkcjonariusze po raz kolejny dali przykład, że służą po to, by pomagać i chronić drugiego człowieka. 

 

Pamiętaj!

Znajdujący się w kryzysie człowiek jest otwarty na przyjmowanie pomocy!Kiedy dostrzeżesz sygnały zachowania samobójczego, reaguj!Nic nie robiąc, ryzykujesz utratę tej osoby. Na zawsze!Gdzie szukać pomocy?

 

116 123 - bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych w kryzysie emocjonalnym, czynny przez 7 dni w tygodniu w godz. 14.00 - 22.00

 

116 111 - bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

 

Źródło; KPP Myślenice

Czytaj również...

24 maja 2023

Dzięki szybkiej reakcji policjantów, udało się zapobiec tragedii

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Dobczyc, w powiecie myślenickim udało się zapobiec tragedii. 

 

Sierżant Grażyna Wojcieszczak i sierżant Sebastian Kiebzak uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie

 

 

W poniedziałek (22.05.br.), około godziny 21 dyżurny Komisariatu Policji w Dobczycach otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który próbował odebrać sobie życie. Do zdarzenia miało dojść w Węglówce

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 czerwca 2024
Festyn Parafialny w Sieprawiu ( relacja foto/wideo)
10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi