Na miejscu mundurowi zauważyli nadjeżdżającego volkswagena. To właśnie ten pojazd wzbudził u nich podejrzenia i powiązali go ze zgłoszeniem. Zatrzymali go wiec do kontroli drogowej. Kierującym okazał się 25-latek z gminy Świątniki Górne. Zgłoszenie na KMZB potwierdziło się, bo w trakcie kontroli, policjanci znaleźli przy mężczyźnie woreczek strunowy i zawiniątko, oba z zawartością mefedronu, w łącznej ilości 2,6 gramów. 25-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone. Z uwagi na podejrzane zachowanie mężczyzny, który był mocno pobudzony, pobrano mu krew do badań, celem ustalenia, czy prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Na noc zatrzymany trafił do policyjnej celi. Kolejnego dnia w komisariacie podejrzany usłyszał zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a podejrzany za nie odpowie. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić. Pamiętaj, że dzięki temu możesz przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa w twojej okolicy. Reaguj na zagrożenia!

 

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją.

 

Źródło informacji: KPP Kraków