Wczoraj, w porze wieczornej, po tym, jak jeden z mieszkańców naniósł na KMZB zgłoszenie dotyczące „używania środków odurzających” na terenie gminy Mogilany, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie natychmiast zajęli się sprawą.

 

Udali się we wskazany rejon, gdzie zauważyli krążące BMW, w którym siedziało 3 mężczyzn. To właśnie ten pojazd wzbudził ich podejrzenia i powiązali go ze zgłoszeniem. Podjęli więc interwencje wobec kierującego, wydając polecenie do zatrzymania samochodu przy użyciu sygnałów świetlno — dźwiękowych. Po tym jak BMW się zatrzymało, to wybiegł z niego pasażer, który wyrzucił na ulicę srebrne zawiniątko i zaczął uciekać. Wówczas jeden z policjantów udał się za nim w pościg pieszy i po chwili go dogonił. To 17-latek, który jak się okazało, w trakcie ucieczki wyrzucił marihuanę. Drugi funkcjonariusz w tym czasie zajął się pozostałymi dwoma mężczyznami siedzącymi w BMW. W trakcie przeszukania przy jednym z nich, 28-latku, policjanci znaleźli mefedron.  Zarówno 17-latek, jak i 28-latek mieli po kilka gramów tych narkotyków. Obaj zostali przez policjantów zatrzymani. Teraz mężczyźni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, za co grozi im do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Dzięki naniesieniu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa tego zgłoszenia przestępstwo zostało wyeliminowane, a podejrzani za nie odpowiedzą. Zachęcamy mieszkańców do korzystania z KMZB w przypadku posiadania informacji na temat zagrożenia, które za jej pośrednictwem można zgłosić.

 

Przypominamy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) jest bezpłatną aplikacją, którą można obsługiwać przy pomocy komputera lub telefonu. Dzięki niej w prosty i anonimowy sposób możesz zgłosić dane zagrożenie i przyczynić się tym samym do poprawy bezpieczeństwa w twojej okolicy. Każde takie zgłoszenie naniesione na mapę trafiają do policjantów, którzy bezpośrednio zajmują się rozwiązaniem wskazanego problemu i w przypadku potwierdzenia jego eliminacją. Reaguj na zagrożenia!

 

źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

02 sierpnia 2022

Gmina Mogilany, zatrzymani z narkotykami

DZIĘKI ZGŁOSZENIU NA KMZB POLICJANCI Z POWIATU KRAKOWSKIEGO ZATRZYMALI DWÓCH MĘŻCZYZN POSIADAJĄCYCH NARKOTYKI

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie po otrzymaniu zgłoszenia naniesionego przez anonimowego mieszkańca na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa podjęli interwencję w gminie Mogilany. Wynikiem tych działań było zatrzymanie dwóch mężczyzn za posiadanie mefedronu i marihuany.

 

Każde zgłoszenie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dokładnie weryfikowane przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W przypadku jego potwierdzenia funkcjonariusze dążą do wyeliminowania zagrożenia.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi