Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

12 sierpnia 2022
Drift na ulicach Myślenic, niesprawnym technicznie pojazdem Drifter zakończył popisy przed maską radiowozu Wydziału

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

Czytaj również...

 

Dziękujemy za cudowne zdjęcia.

 

GALERIA

Zdjęcia: B.A.SZ

Przeglądanie zdjęć jest możliwe na dwa sposoby. Przewijanie strzałkami obok dużego zdjęcia, lub kliknięcie w duże zdjęcie i przeglądanie zdjęć w pełnym rozmiarze.

Hala Gąsienicowa i przepięknie kwitnąca wierzbówka kiprzyca.

 

Wierzbówka kiprzyca jest rośliną wieloletnią należącą do rodziny wiesiołkowatych. Występuje ona w Europie, Azji i Ameryce Północnej, zarówno na górskich, jak i nizinnych terenach. Nie posiada wielkich wymagań gruntowych czy środowiskowych, dlatego z powodzeniem można ją spotkać na łąkach i nieużytkach czy w lasach. Roślina jest zbudowana z płożącego się kłącza oraz wyrastających z niego łodyg, których wysokość dochodzi nawet do 2 m, Liście wierzbówki mają podłużny kształt, a na szczycie łodygi wyrastają charakterystyczne różowe lub purpurowe kwiaty. Ze względu na swoje pospolite występowanie oraz bogactwo substancji o działaniu prozdrowotnym, jest rośliną często wykorzystywaną w ziołolecznictwie.

01 sierpnia 2022

Hala Gąsienicowa i przepięknie kwitnąca wierzbówka kiprzyca (foto)