Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miała 36-letnia kobieta, która w takim stanie przewoziła dzieci w wieku 12 i 8 lat. W miejscowości Janowice (gmina Wieliczka) spowodowała kolizję. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

11 czerwca br. ok. godziny 8:00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego udali się do miejscowości Janowice gdzie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem renault oraz volkswagena. Jak mundurowi ustalili na miejscu zdarzenia, kierująca samochodem renault, 36 letnia mieszkanka gminy Wieliczka, nie upewniła się, że jest wyprzedzana przez volkswagena  i skręciła w lewo z zamiarem zjazdu z drogi na pobliską  posesję  powodując zderzenie z volkswagenem   

REKLAMA

 

W momencie zdarzenia, w pojeździe 36-latki znajdowała się dwójka dzieci w wieku 12 i 8 lat. 

 

Kierująca tuż po zdarzeniu poprosiła kierowcę VW aby ten poczekał na miejscu, gdyż … musi odwieźć dzieci do szkoły. Kobieta po kilkunastu minutach wróciła w miejsce gdzie doszło do zdarzenia.

 

 

Tam czekali już policjanci, w ramach rutynowych czynności zbadali jej trzeźwość. 

 

Sprawczyni kolizji ,, wydmuchała ‘’ blisko 1,5 promila.

Policjanci wielickiej komendy przeprowadzą  dochodzenie w tej sprawie. Kobieta odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości – za co grozi do 2 lat odsiadki. 

 

Policjanci także będą także  sprawdzać czy kobieta swoim zachowaniem nie naraziła dzieci na utratę zdrowia bądź życia. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo narażenia na utratę zdrowia lub życia własnego dziecka zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto o nieprawidłowościach w sprawowanej opiece przez matkę zostanie powiadomiony sąd rodzinny.

 

Źródło: KPP Wieliczka

 


GALERIA

REKLAMA

Czytaj również.....