Kierowca pędził 157 km/h w terenie zabudowanym

06 września 2021

W miniony weekend policjanci wspólnie ze strażnikami miejskimi po raz kolejny prowadzili weekendowe działania ukierunkowane na kontrole pojazdów, których kierowcy poprzez brawurową jazdę łamią przepisy ruchu drogowego. 

 

W sobotę, tuż przed 22:00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli kierowcę, który w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 107 km/h.

 

W czasie prowadzonych w weekend działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczorno-nocnych, funkcjonariusze ujawnili 50 wykroczeń, zatrzymali jedno prawo jazdy i jeden dowód rejestracyjny.

 

Niechlubnym rekordzistą weekendu został 24- letni mieszkaniec Myślenic, który ulicą Zdrojową pędził z prędkością 157 km/h! Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 500 zł, a na jego konto trafiło  10 punktów karnych.

 

Działania kontrolne mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym oraz odpowiedzią na sygnały docierające do myślenickich policjantów ze strony mieszkańców, oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

 

Apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami i informujemy, że takie działania będą powtarzane w powiecie myślenickim cyklicznie.

 

 

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Czytaj również...