29 października do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach trafił akt oskarżenia przeciwko mieszkańcowi gminy Myślenice.  Impreza przy ognisku w Sułkowicach, w pewnym momencie wymknęła się spod kontroli.

 

Doszło do kłótni między biesiadnikami. 22-latek wyciągnął nóż i ranił nim kilkukrotnie 25-letniego mężczyznę, skaleczył też dwie interweniujące dziewczyny. 

Do przestępstwa doszło w maju br. Na ognisku przebywało kilkunastu młodych ludzi. Około godziny 2:00 doszło do kłótni pomiędzy dwoma braćmi i dwoma innymi uczestnikami ogniska.

 

Bardzo szybko kłótnia przerodziła się w przepychankę, podczas której jeden z braci – 22-latek z gminy Myślenice wyciągnął nóż i ranił nim trzykrotnie swojego przeciwnika. 25-latek trafiony został w udo, okolice żeber i tuż pod dolną wargą.  Ofiarami nożownika padły też dwie uczestniczki ogniska, które próbowały przerwać bójkę. Obie 22-latki zostały ranione w nogi.  Uczestnicy ogniska byli pod wpływem alkoholu. Wszyscy poszkodowani trafili do myślenickiego szpitala gdzie została udzielona im pomoc, przy czym  rany nie zagrażały ich życiu.

 

Myśleniccy kryminalni w toku wykonywanych czynności ustalili okoliczności i przebieg wydarzeń z feralnego ogniska. Pozwoliło to na skierowanie do Prokuratury Rejonowej w Myślenicach aktu oskarżenia przeciwko 22-latkowi.  Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Myślenice

 


         Czytaj również...