Kolejne podwyżki w Gminie Siepraw, wyższe opłaty za śmieci i wyższe diety radnych

02 stycznia 2022

Tego oczywiście można było się spodziewać, bo jakżeby mogło być inaczej. Tym razem radni podnieśli stawki za śmieci, jak również podnieśli sobie diety. 

 

Oczywiście wszystkie podwyżki na podstawie ustaw i artykułów i rozporządzeń, których ze względu na ich długość nie będziemy tutaj przytaczać.

 

Obecnie obowiązująca stawka 21 zł od osoby miesięcznie, będzie obowiązywać do końca marca (pierwszy kwartał roku). Od 1 kwietna za śmieci zapłacimy 23 zł od osoby.

Czyli przykładowo, pięcioosobowa rodzina zapłaci 120 zł więcej w skali całego roku.

 

W uchwale nie wspomniano o zniżce która obowiązywała obecnie, za kompostowanie odpadów zielonych, więc prawdopodobnie ją zlikwidowano.

 

Radni podjęli też uchwałę w sprawie pokrycia części kosztów za śmieci, ponieważ jak czytamy w kolejnej ustawie: Środki pozyskane z opłat mieszkańców są niewystarczające na pokrycie kosztów systemu gospodarowania odpadami komunalnymi.

 

W głosowaniu nad tą ustawą wzięło udział 15 radnych. Nikt nie był przeciw. Radny Konrad Urbanik wstrzymał się . 

 

 

Radni podnieśli sobie również diety, też oczywiście na podstawie na podstawie, artykułu ustawy i rozporządzenia ministra.

 

Przewodniczący będzie pobierał teraz dietę w wysokości 1300 zł miesięczni. Poprzednio 1000 zł miesięcznie.

Wiceprzewodniczący może liczyć na 1100 zł miesięcznie, wcześniej 700 zł miesięcznie.

Przewodniczący poszczególnych komisji dostanie 900 zł miesięcznie, wcześniej 700 zł miesięcznie.

Radny dostanie 700 zł miesięcznie. Wcześniej 230 zł za udział w sesji/komisji.

 

W ustawie dodano wpis: Jeżeli radny pełni jednocześnie kilka funkcji, jego dieta będzie w wysokości tej do której przypisana jest najwyższa wysokość.

 

Dodano również, że za każdą nieobecność raźnego, na sesjach, posiedzeniach, będzie miał potrącane 20% od kwoty przysługującej. Lecz nie więcej niż 50% przysługującej diety (gwarantowana połowa diety)

 

Każdemu radnemu, będzie przysługiwał również zwrot kosztów wyjazdów służbowych.

 

Uchwalono również 150 zł dla każdego sołtysa za udział w sesjach, komisjach, jeżeli na dane posiedzenie zostaną zaproszeni. 

Dietę sołtysów uchwalono na sumę 100 zł miesięcznie, oraz przysługujące im koszty zwrotów za podróże służbowe.

 

W głosowaniu wzięło udział 15 radnych, tutaj również nie było ani jednego głosu przeciw, dwoje radnych, Bożena Ożóg i Konrad Urbanik wstrzymało się.

 

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi