W biurze poselskim Władysława Kurowskiego, odbyło się spotkanie dotyczące zagospodarowania zbiornika dobczyckiego.  W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Dobczyc Tomasz Suś, wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder oraz wójt Sieprawia Tadeusz Pitala. 

 

Jak informuje na swoim profilu Władysław Kurowski:

,,Jesteśmy zgodni aby Jezioro Dobczyckie zostało chociaż częściowo otwarte dla wędkarzy czy żeglarzy, a w przyszłości dla pełnej turystyki. Wspólnie z Jarosław Szlachetka podjąłem już rozmowy w tej sprawie w Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej''.

 

Czy w tej sprawie  uda się dojść do porozumienie między stronami i częściowo, małymi kroczkami udostępnić zbiornik do celów turystyczno – rekreacyjnych?

 

Przypominamy że to nie pierwsze tego typu próby. Rozmowy na ten temat toczyły się już niejednokrotnie. Politycy oraz samorządowcy poruszali tą kwestię już wiele razy, lecz jak do tej pory praktycznie nic w kierunku nie udało się osiągnąć. W dalszym ciągu na zalew dobczycki możemy tylko sobie popatrzeć, nie zbliżając się do lustra wody zbyt blisko.

 

 

Żeby to wszystko nie wyglądało zbyt czarno, warto może wspomnieć o tym, że obecnie możemy wejść na zaporę oraz skorzystać z rejsów statkiem po zalewie. To wszystko co udało się osiągnąć przez ostatnie lata w sprawie zagospodarowania jeziora dobczyckiego.

 

Czy tym razem możemy się spodziewać jakichś konkretów, trudno powiedzieć, ale patrząc na to co do tej pory osiągnięto, nie liczylibyśmy na zbyt wiele zmian w kwestii zagospodarowania zbiornika dobczyckiego.  

 

Główne zdjęcie oraz cytat: Poseł Władysław Kurowski.

Tekst: Kamila. J

Zdjęcia: Siepraw Info

 

 

 

GALERIA


         Czytaj również...

 

12 lipca 2020

Kolejne rozmowy dotyczące zagospodarowania zbiornika dobczyckiego

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi