Informacja Urzędu Gminy Sułkowice

 

Dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie.

 

Do Sejmu trafił projekt ustawy, która ma pozwolić gminie na dystrybucję węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnej cenie. Zgodnie z przyjętym w piątek projektem ustawy o zakupie preferencyjnym węgla przez gospodarstwa domowe, autorstwa ministra aktywów państwowych, gmina będzie mogła włączyć się w dystrybucję węgla kamiennego dla swoich mieszkańców.

 

Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego. Limity dotyczące zakupu węgla zostaną ujęte w rozporządzeniu do ustawy – informuje w komunikacie KPRM.

 

Te rozwiązania mają być procedowane podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP  w dniach 21-22 października br.

 

"Gmina Sułkowice już dzisiaj przygotowuje się do tego zadania. Rozmawiamy z odpowiednimi podmiotami, takimi jak składy węgla czy Zakład Gospodarki Komunalnej, przez które gmina prowadzić będzie mogła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach. O szczegółach będziemy Państwa informować jak tylko przepisy wejdą w życie” – mówi Artur Grabczyk, Burmistrz Gminy Sułkowice.

 


Informacja Urzędu Gminy Lubień

 

ZGŁOSZENIE CHĘCI ZAKUPU WĘGLA PO PREFERENCYJNYCH CENACH

 

Wójt Gminy Lubień informuje o możliwości zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Osoby zainteresowane takim zakupem prosimy o zgłoszenie chęci zakupu w Urzędzie Gminy Lubień.

 

Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc na nr telefonu 18-2693911 lub 18-2693907 lub osobiście w Urzędzie Gminy Lubień na dzienniku podawczym.