Informacja Urzędu Gminy Sułkowice

 

Dystrybucja węgla po preferencyjnej cenie.

 

Do Sejmu trafił projekt ustawy, która ma pozwolić gminie na dystrybucję węgla dla gospodarstw domowych po preferencyjnej cenie. Zgodnie z przyjętym w piątek projektem ustawy o zakupie preferencyjnym węgla przez gospodarstwa domowe, autorstwa ministra aktywów państwowych, gmina będzie mogła włączyć się w dystrybucję węgla kamiennego dla swoich mieszkańców.

 

Aby kupić węgiel od samorządu, mieszkańcy będą składali do gminy wniosek o zakup preferencyjny. Rozwiązanie będzie dostępne dla osób, które są uprawnione do dodatku węglowego. Limity dotyczące zakupu węgla zostaną ujęte w rozporządzeniu do ustawy – informuje w komunikacie KPRM.

 

Te rozwiązania mają być procedowane podczas najbliższego posiedzenia Sejmu RP  w dniach 21-22 października br.

 

"Gmina Sułkowice już dzisiaj przygotowuje się do tego zadania. Rozmawiamy z odpowiednimi podmiotami, takimi jak składy węgla czy Zakład Gospodarki Komunalnej, przez które gmina prowadzić będzie mogła dystrybucję węgla po preferencyjnych cenach. O szczegółach będziemy Państwa informować jak tylko przepisy wejdą w życie” – mówi Artur Grabczyk, Burmistrz Gminy Sułkowice.

 


Informacja Urzędu Gminy Lubień

 

ZGŁOSZENIE CHĘCI ZAKUPU WĘGLA PO PREFERENCYJNYCH CENACH

 

Wójt Gminy Lubień informuje o możliwości zakupu węgla po preferencyjnych cenach. Osoby zainteresowane takim zakupem prosimy o zgłoszenie chęci zakupu w Urzędzie Gminy Lubień.

 

Zgłoszenia można dokonać dzwoniąc na nr telefonu 18-2693911 lub 18-2693907 lub osobiście w Urzędzie Gminy Lubień na dzienniku podawczym.

 

 

Czytaj również...

ZAINTERESOWAŁ CIĘ ARTYKUŁ PODZIEL SIĘ Z INNYMI UDOSTĘPNIJ

.

REKLAMA

22 października 2022

Kolejne trzy Gminy z naszego powiatu, planują dystrybucję węgla dla mieszkańców

Informacja Urzędu Gminy Pcim

 

W związku z procedowaną ustawą przez Rząd Polski regulującą dystrybucję i sprzedaż węgla w preferencyjnej cenie, przez jednostki samorządu terytorialnego, Wójt Gminy Pcim Piotr Hajduk informuje mieszkańców Gminy Pcim o możliwości zgłaszania zapotrzebowania na węgiel lub miał.

 

Osoby, które chcą dokonać zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z Urzędem Gminyw Pcimiu pod nr telefonu: 12 27 48 050 wew. 13 lub 18 lub mailowo na adresy: ekodoradca@pcim.pl lub sekretariat@pcim.plInformacje potrzebne do zgłoszenia: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, mail, ilość ton opału oraz wybrany sortyment: groszek, orzech, miał.Zebrane informacje, na podstawie Państwa zgłoszeń, pozwolą określić skalę potrzeb na węgiel i miał w gospodarstwach domowych w Gminie Pcim i odpowiednio zaplanować zakup oraz dystrybucję opału na terenie naszej gminy (osoby, które dokonały już takiego zgłoszenia nie muszą go ponawiać).

 

WAŻNE! Zgłoszenia będą przyjmowane do 25 października do godziny 15:00!

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 lipca 2024
Myśleniccy policjanci, w nocy z piątku na sobotę (12/13.07.br.) prowadzili wzmożone działania kontrolne uczestników
08 lipca 2024
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, na Zakopiance w Pcimiu. 63-letnia kobieta jechała w

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi