Kupił skradziony w Wielkiej Brytanii samochód i przerobił znak VIN

21 kwietnia 2021

Mieszkaniec powiatu myślenickiego został zatrzymany po tym, jak kryminalni znaleźli u niego samochód ukradziony w Wielkiej Brytanii. W pojeździe ,,nowy” właściciel przerobił znak VIN wycinając go z innego samochodu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Pewien 64-latek z powiatu myślenickiego wystawił go na sprzedaż forda na jednym portali internetowych. Zamierzał bowiem po sprzedaży kupić i sprowadzić z USA nowszy model. Po pewnym czasie poprzez ogłoszenie skontaktował się z nim jakiś mężczyzna, który przedstawił mu  propozycję kupna, po okazyjnej cenie, tego samego modelu tylko, że tzw. ,,anglika” z kierownicą po prawej stronie. Mężczyzna przystał na propozycję i wkrótce doszło do transakcji. 

 

Samochód został dostarczony przez nieznanego mężczyznę pod osłoną nocy, bez dokumentów i pozostawiony w centrum miejscowości, gdzie nowy nabywca przekazał pieniądze. Pierwotnie ford miał posłużyć jako źródło części dla auta sprowadzonego legalnie przez 64-latka ze Stanów Zjednoczonych. Jednak kiedy auto zza oceanu dotarło do Polski, okazało się, że jest w znacznie gorszym stanie niż stojący w garażu ,,anglik”. 

 

Przedsiębiorczy 64-latek postanowił oszczędzić sobie pracy i wpadł na pomysł, aby zamienić nr VIN. Tak też zrobił. W swoim garażu wyciął VIN z legalnie kupionego w USA pojazdu i wspawał go w ramę „anglika”. Kiedy nr VIN i dokumenty już się zgadzały, zarejestrował samochód  i pozostawił do własnego użytku.Jego szczęście trwało aż do pojawienia się kilka dni temu w garażu myślenickich kryminalnych. Wpadli bowiem na trop skradzionego w 2019 roku z terenu Wielkiej Brytanii samochodu, o aktualnej wartości 85 tysięcy złotych, a który znajdował się teraz w posiadaniu 64-latka.  

 

Samochód trafił  na policyjny parking, a 64-latka zatrzymano i  przedstawiono mu zarzuty umyślnego paserstwa oraz przerobienia znaku identyfikacyjnego VIN.  Mężczyzna przyznał się do winy, a sąd zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru i poręczenia majątkowego. Podejrzanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

Myślenicka policja w najbliższym czasie będzie nawiązywać kontakt z policją w Wielkiej Brytanii w celu zwrotu  samochodu prawowitemu właścicielowi. Policjanci będą ustalają także osobę, która sprzedała samochód 64-latkowi.

 

Źródło: KPP Myślenice

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

22 lutego 2024
INFORMACJE WKRÓTCE...... Strona będzie na bieżąco aktualizowana...
22 lutego 2024
Policjanci z Komisariatu IV w Krakowie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi