Kurier miał być ofiarą napadu, okazało się że wymyślił to razem z kolegą z którym podzielił się łupem

05 lutego 2021
Łyczanka z lotu ptaka

Zdjęcie ilustracyjne

 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w Myślenicach miało dojść do przestępstwa, którego ofiarą padł kurier jednej z firm przewozowych. Okazało się jednak, że rozboju nie było a historię wymyślił sam kurier wraz ze swoim znajomym

 

23 grudnia ubr. około godziny 13, w Myślenicach mieszkanka jednego z bloków wyszła przed wejście bo ktoś dzwonił do domofonu. Stał tam mężczyzna, który z zaczerwienionymi, łzawymi oczami poruszał się po omacku. Zapytała go co się stało. Odparł, że jest kurierem i przed chwilą stał się ofiarą napadu. Kobieta od razu zadzwoniła na Policję a poszkodowanemu podała wodę, aby przemył oczy. Przybyłym na miejsce policjantom 25-letni kurier zrelacjonował, że został napadnięty podczas gdy znajdował się w przestrzeni ładunkowej samochodu. Nieznany mu mężczyzna najpierw spryskał go gazem, a następnie odciął z pasa saszetkę, w której znajdowało się 5600 złotych. Na dowód wskazał pocięte spodnie oraz wciąż łzawiące i czerwone oczy. Policjanci patrolując okolicę nie natrafili jednak na opisywanego sprawcę napadu.   Kurier złożył w tej sprawie formalne zawiadomienie o przestępstwie a o  kradzieży firmowych  pieniędzy poinformował także swoich przełożonych.  

W tej sprawie wszczęto śledztwo.  W jego toku kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zbierali, analizowali materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków  i …  zanegowali wersję podaną przez pokrzywdzonego.

 

Policjanci ustalili, że zdarzenie było efektem zmowy kuriera i jego 27-letniego znajomego, którzy skrzętnie zaplanowali każdy krok pozorowanego napadu, przygotowując się do jego realizacji przez kilka dni.  W umówionym miejscu i czasie kurier zaparkował auto i dobrowolnie przekazał pieniądze znajomemu. Następnie wszedł do pojazdu i prysnął w siebie gazem a  27-latek oddalił się z saszetką z pieniędzmi.  W późniejszym czasie spotkali się i podzielili gotówką. 

 

Na ich nieszczęście, policjanci z największą dokładnością przeanalizowali każdy najdrobniejszy  szczegół i zorientowali się, że napad został zainscenizowany. Obaj mężczyźni - mieszkańcy Krakowa -  zostali zatrzymani kilka dni temu.  Podczas przesłuchania przyznali się do sfingowana rozboju i usłyszeli zarzuty oszustwa, a 25-latek również zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie oraz składania fałszywych zeznań. Za popełnione czyny grozi do 8 lat więzienia. Przedwczoraj prokurator względem mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych i dozorów policyjnych.

 

 

źródło: KPP Myślenice

Dawid Wietrzyk, oficer prasowy

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi