Mieszkanka Gminy Sułkowice, oszukana metodą ,,na wypadek,,

26 marca 2021

Seniorze uważaj. Oszuści znów próbują wyłudzić pieniądze, informując Cię, że ktoś bliski miał wypadek. Nie ufaj nikomu i nie dawaj pieniędzy obcej osobie. 66-latka z gminy Sułkowice straciła ponad 50 tys. złotych.

 

24 marca br. do 66-letniej mieszkanki gminy Sułkowice zadzwonił telefon. Po podniesieniu słuchawki usłyszała kobiecy głos. Dzwoniąca przedstawiła się jako jej córka i nie dając dojść do słowa oznajmiła, że potrąciła 10-letnią dziewczynkę w Krakowie. Dziecko ma znajdować się w szpitalu, w ciężkim stanie. Mieszkanka gminy Sułkowice nabrała słusznych podejrzeń. Wydawało jej się, że głos rozmówczyni jest inny niż jej córki. Kiedy poinformowała o tym oszustkę, została zagadana, a różnicę w barwie głosu oszustka wytłumaczyła ogromnym stresem po spowodowaniu poważnego wypadku.

 

Następnie oznajmiła, że aby uniknąć poważnych konsekwencji musi „spłacić matkę dziecka” oraz „opłacić adwokata”. Wskazała, że potrzebuje na to 250 tysięcy złotych. 66-latka miała wątpliwości, ale w tle usłyszała męski głos, który informował, że rzekoma 10-letnia ofiara wypadku właśnie zmarła w szpitalu. To zaważyło na tym, że kobieta postanowiła pomóc oszustce podszywającej się pod córkę. 

Oszustka poprosiła o przygotowanie pieniędzy i powiedziała, że przyjedzie po nie adwokat razem zięciem. Nie pozwoliła również rozłączać się kobiecie do tego czasu. 66-latka będąc cały czas na linii, zebrała pieniądze w kwocie 30 tysięcy złotych i 5 tys. euro i cały czas rozmawiając z oszustką czekała na zięcia i adwokata. 

 

Po około 30 minutach pod dom podjechał samochód. Wysiadł z niego mężczyzna w średnim wieku, elegancko ubrany, powiedział, że jest adwokatem. Od razu wytłumaczył nieobecność zięcia mówiąc, że ten musiał pojechać pilnie do szpitala. 

Mieszkanka gminy Sułkowice, pozostając cały czas połączona z oszustką przekazała pieniądze fałszywemu adwokatowi. Kiedy to zrobiła, a mężczyzna wsiadł do samochodu, jej ,,podrabiana” cóska zakończyła połączenie. Wtedy 66-latka zadzwoniła do ,,prawdziwej” córki i przekonała się o tym, że nie było żadnego wypadku, a jej oszczędności życia właśnie odjechały samochodem z eleganckim panem w nieznanym kierunku.

 

Policjanci prowadzą czynności w celu ustalenia sprawców tego oszustwa.W przypadku prośby o pilne przekazanie pieniędzy obcej osobie należy skontaktować się bezpośrednio z krewnym, który znalazł się w trudnej sytuacji. W przypadku braku takiej możliwości należy skontaktować się z innymi członkami rodziny. 

 

Nie wolno działać w pośpiechu, i nie ulegać presji czasu, którą specjalnie wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel. Należy pamiętać, aby nigdy pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy osobiście, jak i nie wpuszczać ich do mieszkania czy domu. We wszystkich podejrzanych czy wątpliwych sytuacjach, należy niezwłocznie kontaktować się z Policją pod numer konkretnej jednostki lub na numer alarmowy 112.

 

Źródło informacji: KPP Myślenice

Dawid Wietrzyk, Oficer prasowy

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.
08 kwietnia 2024
  Na wójta Gniny Siepraw, ponownie wybrany został Tadeusz Pitala.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi