Młodzież z MDP Czechówka, zaliczyła prawdziwe manewry

22 maja 2022

Cóż to był za dzień! 

 

Wczoraj byliśmy zbyt zmęczeni żeby dodać relację  Wracamy do Was z tym tematem dziś. Na początek w pełni zasłużone podziękowania dla OSP Kornatka i GPR Myślenice! To były najlepiej zorganizowane zajęcia tego typu, na których kiedykolwiek byliśmy! 

 

 

 

A teraz od początku:

 

Pierwsze był chaos (czyli jakiej 6 miesięcy temu) z tego chaosu wyłonił się pomysł i tym pomysłem w sumie żyło całe OSP Kornatka.

 

Pomysł był taki żeby wspólnymi siłami przy (dziś już wiemy NIEOCENIONYM) wsparci Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice stworzyć dla młodych adeptów pożarnictwa zajęcia na zewnątrz, które potrwają dłużej niż standardowa zbiórka a jednocześnie będą rozwijać w wielu obszarach.

 

Nad projektem czuwała OSP Kornatka, i choć staraliśmy się jako MDP Czechówka, OSP Stojowice i OSP Łyczanka udzielić możliwie dużego wsparcie to… …to co zrobiła Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice pokazuje jak można połączyć pasję, pełne zaangażowanie i chęć kształcenia dzieci i młodzieży w wspaniałe zajęcia 

 

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania Naszych przyjaciół czyli Rafał Kudass, Rafał Kudas, który reprezentował również Józef Tomal - osoba publiczna, Tadeusz Pitala, Tomasz Suś - samorządowiec, Tomasz Suś oraz Tadeusz Żaba. 

 

To tutaj też zostawimy jedno zdanie na ich temat: 

 

To naprawdę coś niesamowitego, że pomimo różnych obszarów administracyjnych, często dużej odległości oraz być może pewnych różnic poglądowych tak wielu wspaniałych samorządowców pracuje wspólnie nad sukcesem młodzieży! Bardzo za to dziękujemy i obiecujemy zrobić wszystko co w Naszej mocy, aby Nasz wspólnych czas i zaangażowanie w przyszłości owocował jeszcze większymi sukcesami. 

 

Po przywitaniu Naszych gości rozdane zostały koszulki ufundowane właśnie przez Pana Tadeusz Żaba oraz firmę A&K Kubica - Fotowoltaika, młodzież ubrała koszulki otrzymała napoje i drożdżówki i ruszyła na trasę ćwiczeń.

 

Jak wyglądały zajęcia… Zobaczcie sami w Naszej galerii Możemy zdradzić tylko tyle, że po zakończonych zadaniach młodzież razem z opiekunami (nad bezpieczeństwem czuwała ponad 30 strażaków oraz opiekunów) udała się na wspólnego grilla po którym oficjalnie podziękowaliśmy Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice  za pomoc, poprosiliśmy o więcej oraz wręczyliśmy pamiątkowy dyplom podpisany przez wszystkich, który brali udział w tym wydarzeniu.

 

Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice i OSP Kornatka dziękujemy!!!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących dołączyć w szeregi nasze i naszych przyjaciół z OSP Stojowice, OSP Łyczanka, OSP Kornatka, jak również innych, najbliższych Wam jednostek z terenu Gmina i Miasto Dobczyce oraz Gmina Siepraw.

 

Zapraszamy do relacji

 

Fot: Amelia Kubica

Tekst: MDP Czechówka

Całość dostępna jest TUTAJ

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

15 kwietnia 2024
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach 12 kwietnia przeprowadzili na
13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi