Młodzież z MDP Czechówka, zaliczyła prawdziwe manewry

22 maja 2022

Cóż to był za dzień! 

 

Wczoraj byliśmy zbyt zmęczeni żeby dodać relację  Wracamy do Was z tym tematem dziś. Na początek w pełni zasłużone podziękowania dla OSP Kornatka i GPR Myślenice! To były najlepiej zorganizowane zajęcia tego typu, na których kiedykolwiek byliśmy! 

 

 

 

A teraz od początku:

 

Pierwsze był chaos (czyli jakiej 6 miesięcy temu) z tego chaosu wyłonił się pomysł i tym pomysłem w sumie żyło całe OSP Kornatka.

 

Pomysł był taki żeby wspólnymi siłami przy (dziś już wiemy NIEOCENIONYM) wsparci Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice stworzyć dla młodych adeptów pożarnictwa zajęcia na zewnątrz, które potrwają dłużej niż standardowa zbiórka a jednocześnie będą rozwijać w wielu obszarach.

 

Nad projektem czuwała OSP Kornatka, i choć staraliśmy się jako MDP Czechówka, OSP Stojowice i OSP Łyczanka udzielić możliwie dużego wsparcie to… …to co zrobiła Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice pokazuje jak można połączyć pasję, pełne zaangażowanie i chęć kształcenia dzieci i młodzieży w wspaniałe zajęcia 

 

Zajęcia rozpoczęły się od przywitania Naszych przyjaciół czyli Rafał Kudass, Rafał Kudas, który reprezentował również Józef Tomal - osoba publiczna, Tadeusz Pitala, Tomasz Suś - samorządowiec, Tomasz Suś oraz Tadeusz Żaba. 

 

To tutaj też zostawimy jedno zdanie na ich temat: 

 

To naprawdę coś niesamowitego, że pomimo różnych obszarów administracyjnych, często dużej odległości oraz być może pewnych różnic poglądowych tak wielu wspaniałych samorządowców pracuje wspólnie nad sukcesem młodzieży! Bardzo za to dziękujemy i obiecujemy zrobić wszystko co w Naszej mocy, aby Nasz wspólnych czas i zaangażowanie w przyszłości owocował jeszcze większymi sukcesami. 

 

Po przywitaniu Naszych gości rozdane zostały koszulki ufundowane właśnie przez Pana Tadeusz Żaba oraz firmę A&K Kubica - Fotowoltaika, młodzież ubrała koszulki otrzymała napoje i drożdżówki i ruszyła na trasę ćwiczeń.

 

Jak wyglądały zajęcia… Zobaczcie sami w Naszej galerii Możemy zdradzić tylko tyle, że po zakończonych zadaniach młodzież razem z opiekunami (nad bezpieczeństwem czuwała ponad 30 strażaków oraz opiekunów) udała się na wspólnego grilla po którym oficjalnie podziękowaliśmy Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice  za pomoc, poprosiliśmy o więcej oraz wręczyliśmy pamiątkowy dyplom podpisany przez wszystkich, który brali udział w tym wydarzeniu.

 

Myślenicka Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Psami, GPR Myślenice i OSP Kornatka dziękujemy!!!

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chcących dołączyć w szeregi nasze i naszych przyjaciół z OSP Stojowice, OSP Łyczanka, OSP Kornatka, jak również innych, najbliższych Wam jednostek z terenu Gmina i Miasto Dobczyce oraz Gmina Siepraw.

 

Zapraszamy do relacji

 

Fot: Amelia Kubica

Tekst: MDP Czechówka

Całość dostępna jest TUTAJ

 

 

GALERIA

Czytaj również...