Mobilne płuca w Świątnikach Górnych, jak wyglądają po tygodniu ?

14 marca 2021

Minął tydzień od momentu postawienia koło UMiG w Świątnikach Górnych tzw. mobilnych płuc. Ujmując sprawę prościej, są to wentylatory, które zasysają powietrze przez białą tkaninę.

 

Po tygodniu tkanina filtrująca powietrze nieco zmieniła kolor, być może zdjęcia tego nie oddają, ale tkanina powoli zaczyna czernieć.

Jednym słowem, dzieje się to czego wszyscy się spodziewali. Być może proces ten nie następuje zbyt gwałtownie, ponieważ sezon grzewczy tak naprawdę dobiega końca. 

 

Gdyby to mobilne urządzenie było zainstalowane w okresie zimy, gdy praktycznie mieszkańcy cały czas palą w piecach, proces zmiany koloru tkaniny, był by jak należy się domyślać, znacznie szybszy.

 

Nie trzeba nikogo uświadamiać, jakie mamy w naszych okolicach powietrze w zimowe, mroźne, bezwietrzne dni.

 

Świątniki posiadają jeden plus, są położone na wzniesieniu, więc stan powietrza prawie zawsze jest zdecydowanie lepszy niż np. w Sieprawiu, który leży w dolinie, w której brak jakiejkolwiek cyrkulacji powietrza. 

 

Dla przykładu poniżej zamieszczamy zdjęcie tego urządzenie, które stało dwa tygodnie w Rybnkiu, aż strach na to patrzeć, prawda ?

 

 

 

 


GALERIA


         Czytaj również...