Myśleniccy policjanci na wschodnie granicy

03 grudnia 2021

Bezpieczeństwo na wschodniej granicy Unii Europejskiej strzeżone jest przez polskie służby. Wśród nich są również funkcjonariusze z Myślenic.

 

Od kilku tygodni, mundurowi z wielu regionów kraju strzegą wschodniej granicy Polski, która równocześnie jest wschodnią granicą Unii Europejskiej. Determinacja, konsekwencja i profesjonalizm jakim wykazują się policjanci  sprawia, że wiele siłowych prób przekraczania granicy przez nielegalnych imigrantów kończy się fiaskiem. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie są również funkcjonariusze z woj. małopolskiego.  Z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, do służby na terenach przygranicznych delegowanych zostało dwóch funkcjonariuszy. 

 

Starszy sierżant Krystian Wągiel i sierżant Tomasz Rutka z myślenickiej drogówki pełnią służbę w rejonie miejscowości Janów Podlaski, w województwie lubelskim.

 

Podczas dwutygodniowej delegacji wykonują zadania związane z ich specjalizacją. Na stałych posterunkach kontrolują wszystkie przejeżdżające pojazdy pod kątem przewozu osób nielegalnie przebywających na terenie RP. Według relacji naszych policjantów służba na rzecz szczelności granic państwa spotyka się z ogromną społeczną wdzięcznością i życzliwością wśród lokalnych mieszkańców.

 

Źródło: KPP Myślenice

 

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi