Myśleniccy policjanci na wschodnie granicy

03 grudnia 2021

Bezpieczeństwo na wschodniej granicy Unii Europejskiej strzeżone jest przez polskie służby. Wśród nich są również funkcjonariusze z Myślenic.

 

Od kilku tygodni, mundurowi z wielu regionów kraju strzegą wschodniej granicy Polski, która równocześnie jest wschodnią granicą Unii Europejskiej. Determinacja, konsekwencja i profesjonalizm jakim wykazują się policjanci  sprawia, że wiele siłowych prób przekraczania granicy przez nielegalnych imigrantów kończy się fiaskiem. Na Podlasiu i Lubelszczyźnie są również funkcjonariusze z woj. małopolskiego.  Z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, do służby na terenach przygranicznych delegowanych zostało dwóch funkcjonariuszy. 

 

Starszy sierżant Krystian Wągiel i sierżant Tomasz Rutka z myślenickiej drogówki pełnią służbę w rejonie miejscowości Janów Podlaski, w województwie lubelskim.

 

Podczas dwutygodniowej delegacji wykonują zadania związane z ich specjalizacją. Na stałych posterunkach kontrolują wszystkie przejeżdżające pojazdy pod kątem przewozu osób nielegalnie przebywających na terenie RP. Według relacji naszych policjantów służba na rzecz szczelności granic państwa spotyka się z ogromną społeczną wdzięcznością i życzliwością wśród lokalnych mieszkańców.

 

Źródło: KPP Myślenice

 

 

GALERIA

Czytaj również...