Obrabowali dom w Sieprawiu i skradli mienie o łącznej wartości 300 tys. złotych

26 maja 2021

Skradzione samochody, pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny. W domu nietrzeźwy i pobity mężczyzna, który miał pilnować dobytku. Taką sytuacje zastali poszkodowani zanim wezwali policję. Myśleniccy kryminalni rozwikłali sprawę, a znaczna część skradzionych rzeczy powróciła do właścicieli.

 

4 maja przyjęto zgłoszenie od 43-letniej mieszkanki gminy Siepraw, że w jej domu doszło do włamania i kradzieży. Łupem sprawców padły dokumenty, pieniądze, biżuteria i sprzęt elektroniczny oraz dwa samochody – marki Opel i Mercedes. Łączna wartość skradzionego mienia wyniosła około 300 tys. zł.

 

W czasie zdarzenia gospodarzy nie było w domu, opiekował się nim 58-letni znajomy. Mężczyzna, który opiekował się domem twierdził, że z uwagi na sporą ilość wypitego alkoholu niewiele pamięta, ale prawdopodobnie został pobity – wskazują na to obrażenia twarzy, a przestępcy wykorzystując jego bezbronność złupili majątek, nad którym sprawował pieczę. Sprawdzenie 58-letniego mężczyzny w policyjnych systemach wskazało, że nie powinien on znajdować się w tym domu, a … w zakładzie karnym, gdzie wkrótce został przewieziony, aby odbyć zaległą karę 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwa skarbowe.

 

Sprawą kradzieży zajęli się myśleniccy kryminalni, którzy każdego dnia byli o krok bliżej do rozwiązania zagadki. 

 

W toku czynności operacyjnych najpierw ustalili, że skradzione samochody widziane były na drogach powiatu wielickiego. W ten sposób po nitce do kłębka, kryminalni odsłaniali kolejne fakty i nowych podejrzanych.  Prowadzona przez nich  praca operacyjna doprowadziła do ustalenia tożsamości osób, które brały udział w przestępstwie, a następnie ich zatrzymania. W szajce znajdowali się 35-latek i jego 16-letni syn oraz dwóch znajomych w wieku 18 i 25 lat. Wszyscy pochodzą z powiatu wielickiego.

 

 

18 maja br. cała czwórka została zatrzymana. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli przedmioty oraz pieniądze, które zostały skradzione w Sieprawiu oraz ustalili miejsce gdzie znajdują się skradzione pojazdy i odzyskali je. 

 

Zebrane przez policjantów dowody dały podstawę do przedstawienia zatrzymanym  zarzutów kradzieży. Jako środki zapobiegawcze wobec 25-latka zastosowano tymczasowy areszt, wobec reszty podejrzanych – policyjny dozór. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Ponadto myśleniccy kryminalni ustalili, że jedną z kluczowych ról w przestępstwie mógł odegrać 58-latek, który zajmował się domem i początkowo miał status poszkodowanego. Okazało się, że podejrzani to  … jego znajomi. Policjanci weryfikują  jak wyglądała współpraca 58-latka z podejrzanymi.  W razie gdyby się okazało, że współdziałał z nimi, jego 6 miesięczny pobyt w zakładzie karnym może się wydłużyć. 

 

 

 

Źródło: KPP Myślenice, oficer prasowy Dawid Wietrzyk 

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi