Od jutra 28 marca, koniec noszenia maseczek

27 marca 2022

Informację o zniesieniu obowiązku noszenia maseczek podał minister zdrowia.

 

Jednak rozporządzenie nie dla wszystkich będzie nowością. Wiele osób już od miesięcy nie nosiło maseczek, lub tylko udawało że je nosi.

 

Wystarczyło wejść do pierwszego sklepu, by zaobserwować osoby z maseczkami pod nosem, pod brodą lub bez.

 

Część osób traktował ten obowiązek z przymrużeniem oka, maseczki zakładali głownie z powodu możliwej kontroli przez policjantów, których priorytetowym zadaniem w ostatnich miesiącach, było nakładanie mandatów za ich brak, co każdy mógł zaobserwować na tysiącach nagranych filmików umieszczonych w mediach społecznościowych.

 

Zdania w sprawie maseczek podzieliły społeczeństwo na dwie grupy, tak samo jak lekarzy, jedni stanowczo twierdzili że maseczki chronią przed wirusem, drudzy całkowicie temu zaprzeczali, twierdząc, że maseczki w żadnym stopniu nie chronią. Nawet sam poprzedni minister zdrowia Szumowski powiedział, że maseczki nie chronią nas przed koronawirusem, jednak po pewnym czasie zmienił zdanie i twierdził że maseczka daje nam znaczną ochronę przed zakażeniem.

 

Jesienią, gdy tradycyjnie jak co roku nadchodzi okres zwiększonej liczby infekcji wirusowych, zapewne maseczki znowu będą obowiązkowe. 

 

 

GALERIA

Czytaj również...