Odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi

22 grudnia 2021

Kryminalni z myślenickiej komendy w jednym z krakowskich lombardów zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi.

 

Mężczyźni próbowali spieniężyć skradzione w gminie Lubień sprzęty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W czwartek (16.12.br.) do myślenickiej komendy przyszedł mężczyzna, który zgłosił, że z jego garażu zniknęły elektronarzędzia. Złodzieje zabrali m.in. piły, wiertarki, wkrętarki oraz kosę spalinową o łącznej wartości 3500 złotych. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że sprawcy dostali się do wnętrza przez uchylone okno. W przypadku takich kradzieży często sprawcy chcą bardzo szybko spieniężyć fanty.

 

Tak też było tym razem.

 

Już kolejnego dnia mężczyźni próbowali pozbyć się elektronarzędzi w jednym z krakowskich lombardów, jednak myśleniccy kryminalni byli o krok przed nimi. Podczas próby sprzedaży zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego i 27-letniego mieszkańca Krakowa.

 

Poszkodowany z gminy Lubień odzyskał skradzione przedmioty.

 

Zatrzymani przyznali się do winy, a w toku dalszych przesłuchań i wizji lokalnych przyznali się do popełnienia innych kradzieży (dwóch w powiecie myślenickim, a sześciu w powiecie limanowskim). Policjanci z Myślenic ustalają pokrzywdzonych i szczegółowe okoliczności poprzednich przestępstw. W najbliższych dniach więcej elektronarzędzi powróci do swoich prawowitych właścicieli.

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk

Oficer prasowy

KPP w Myślenicach

 

GALERIA

Czytaj również...