Odpowiedzą za kradzież elektronarzędzi

22 grudnia 2021

Kryminalni z myślenickiej komendy w jednym z krakowskich lombardów zatrzymali sprawców kradzieży elektronarzędzi.

 

Mężczyźni próbowali spieniężyć skradzione w gminie Lubień sprzęty. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W czwartek (16.12.br.) do myślenickiej komendy przyszedł mężczyzna, który zgłosił, że z jego garażu zniknęły elektronarzędzia. Złodzieje zabrali m.in. piły, wiertarki, wkrętarki oraz kosę spalinową o łącznej wartości 3500 złotych. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że sprawcy dostali się do wnętrza przez uchylone okno. W przypadku takich kradzieży często sprawcy chcą bardzo szybko spieniężyć fanty.

 

Tak też było tym razem.

 

Już kolejnego dnia mężczyźni próbowali pozbyć się elektronarzędzi w jednym z krakowskich lombardów, jednak myśleniccy kryminalni byli o krok przed nimi. Podczas próby sprzedaży zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu limanowskiego i 27-letniego mieszkańca Krakowa.

 

Poszkodowany z gminy Lubień odzyskał skradzione przedmioty.

 

Zatrzymani przyznali się do winy, a w toku dalszych przesłuchań i wizji lokalnych przyznali się do popełnienia innych kradzieży (dwóch w powiecie myślenickim, a sześciu w powiecie limanowskim). Policjanci z Myślenic ustalają pokrzywdzonych i szczegółowe okoliczności poprzednich przestępstw. W najbliższych dniach więcej elektronarzędzi powróci do swoich prawowitych właścicieli.

 

mł.asp. Dawid Wietrzyk

Oficer prasowy

KPP w Myślenicach

 

GALERIA

Czytaj również...

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

13 kwietnia 2024
W Sieprawiu na ulicy Galicyjskiej doszło do wypadku z udziałem motocyklisty oraz samochodu osobowego.
08 kwietnia 2024
  Na wójta Gniny Siepraw, ponownie wybrany został Tadeusz Pitala.

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi