Oliwia Rogala, talent ze Świątnik Górnych

24 stycznia 2021
Łyczanka z lotu ptaka

Kobieca piłka nożna rozwija się w Polsce w szybkim tempie. TS Sparta Świątniki Górne od wakacji 2020 roku szkoli młode dziewczyny urodzone w latach 2006 - 2010.

 

Dziś możemy śmiało stwierdzić, że Klub zbiera pierwsze owoce swojej pracy. Oliwia Rogala to mieszkanka Świątnik Górnych urodzona w 2006 roku. Treningi przy Sportowej 52 rozpoczęła w lipcu 2020 roku. Pomimo tego, że Oliwia zaczęła trenować piłkę nożną dosyć późno (dzisiaj przygodę z piłką dzieci zaczynają w wieku nawet 4 lat) to szybko równa do dłużej trenujących dziewczyn.

 

Młoda Spartanka miała okazję już sprawdzić się na tle młodzieżowych reprezentantek Polski podczas treningu w GKSie Katowice. Jednorazowy trening na Śląsku był cennym doświadczeniem.

 

Oliwia następnie była testowana przez Football Success Academy, a więc klubu słynącego w Krakowie z dobrego szkolenia dziewcząt. Oliwia wypadła na tyle dobrze, że regularnie dodatkowo trenuje z FSA, oczywiście dalej reprezentując barwy Sparty Świątniki Górne. 

 

W niedawno rozegranym turnieju w Krakowie zawodniczka ta udowodniła swoją wartość strzelając zwycięską bramkę dla Sparty w meczu z Prądniczanką Kraków. Oliwia regularnie jest powoływana na treningi Sparta PRO, czyli na bezpłatne treningi dla najbardziej uzdolnionych zawodników TS Sparta, gdzie z powodzeniem rywalizuje z chłopcami. Coś czujemy, że o Oliwii Rogali może być jeszcze głośno, biorąc pod uwagę tempo jej sportowego rozwoju.

 

Zapamiętajcie to nazwisko i trzymajcie kciuki!

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi