Oliwia Rogala, talent ze Świątnik Górnych

24 stycznia 2021
Łyczanka z lotu ptaka

Kobieca piłka nożna rozwija się w Polsce w szybkim tempie. TS Sparta Świątniki Górne od wakacji 2020 roku szkoli młode dziewczyny urodzone w latach 2006 - 2010.

 

Dziś możemy śmiało stwierdzić, że Klub zbiera pierwsze owoce swojej pracy. Oliwia Rogala to mieszkanka Świątnik Górnych urodzona w 2006 roku. Treningi przy Sportowej 52 rozpoczęła w lipcu 2020 roku. Pomimo tego, że Oliwia zaczęła trenować piłkę nożną dosyć późno (dzisiaj przygodę z piłką dzieci zaczynają w wieku nawet 4 lat) to szybko równa do dłużej trenujących dziewczyn.

 

Młoda Spartanka miała okazję już sprawdzić się na tle młodzieżowych reprezentantek Polski podczas treningu w GKSie Katowice. Jednorazowy trening na Śląsku był cennym doświadczeniem.

 

Oliwia następnie była testowana przez Football Success Academy, a więc klubu słynącego w Krakowie z dobrego szkolenia dziewcząt. Oliwia wypadła na tyle dobrze, że regularnie dodatkowo trenuje z FSA, oczywiście dalej reprezentując barwy Sparty Świątniki Górne. 

 

W niedawno rozegranym turnieju w Krakowie zawodniczka ta udowodniła swoją wartość strzelając zwycięską bramkę dla Sparty w meczu z Prądniczanką Kraków. Oliwia regularnie jest powoływana na treningi Sparta PRO, czyli na bezpłatne treningi dla najbardziej uzdolnionych zawodników TS Sparta, gdzie z powodzeniem rywalizuje z chłopcami. Coś czujemy, że o Oliwii Rogali może być jeszcze głośno, biorąc pod uwagę tempo jej sportowego rozwoju.

 

Zapamiętajcie to nazwisko i trzymajcie kciuki!

 


GALERIA


         Czytaj również...