Taki właśnie telefon odebrała w poniedziałek (6.02.br.) 83 -letnia mieszkanka powiatu myślenickiego.

Do pokrzywdzonej zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta, która powiedziała, że jej syn potrącił ciężarną kobietę. W wyniku wypadku zmarło nienarodzone dziecko, a ciężarna walczy o życie. 

 

Aby syn seniorki nie poszedł do więzienia, potrzebne jest 60 tys. złotych. Mąż kobiety wraz z drugim synem podejrzewając oszustwo, pojechali do Krakowa, aby zobaczyć się z rzekomo aresztowanym sprawcą wypadku. W tym czasie wielokrotnie rozmawiali z oszustami przez telefon. Już w Krakowie dowiedzieli się, że jednak nie mogą spotkać się z członkiem swojej rodziny, ponieważ jest w areszcie. Wtedy właśnie postanowili…. do niego zadzwonić. 

 

 

Zdziwili się gdy ,,aresztowany” odebrał telefon i powiedział, że jest w pracy i żadnego wypadku nie było. Wtedy wykonali telefon do seniorki, która pozostała w domu, by powiedzieć jej, że to oszustwo. Niestety 83-latka poinformowała, że był już u niej prokurator, któremu przekazała 60 tys. złotych.

 

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

 

Jeśli mają Państwo w rodzinie starsze i samotnie mieszkające osoby- prosimy, rozmawiajcie z nimi na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu – ostrzegajcie, że nigdy nie powinny wpuszczać obcych do domu i NIGDY nie powinny przekazywać pieniędzy osobom nieznanym.

 

 

Źródło: Oficer prasowy KPP w Myślenicach