Taki właśnie telefon odebrała w poniedziałek (6.02.br.) 83 -letnia mieszkanka powiatu myślenickiego.

Do pokrzywdzonej zadzwoniła na numer stacjonarny kobieta, która powiedziała, że jej syn potrącił ciężarną kobietę. W wyniku wypadku zmarło nienarodzone dziecko, a ciężarna walczy o życie. 

 

Aby syn seniorki nie poszedł do więzienia, potrzebne jest 60 tys. złotych. Mąż kobiety wraz z drugim synem podejrzewając oszustwo, pojechali do Krakowa, aby zobaczyć się z rzekomo aresztowanym sprawcą wypadku. W tym czasie wielokrotnie rozmawiali z oszustami przez telefon. Już w Krakowie dowiedzieli się, że jednak nie mogą spotkać się z członkiem swojej rodziny, ponieważ jest w areszcie. Wtedy właśnie postanowili…. do niego zadzwonić. 

 

 

Zdziwili się gdy ,,aresztowany” odebrał telefon i powiedział, że jest w pracy i żadnego wypadku nie było. Wtedy wykonali telefon do seniorki, która pozostała w domu, by powiedzieć jej, że to oszustwo. Niestety 83-latka poinformowała, że był już u niej prokurator, któremu przekazała 60 tys. złotych.

 

Pamiętajmy, żeby nie wpuszczać do domu nieznajomych osób, nie przekazywać obcym pieniędzy ani nie przelewać pieniędzy na podane konta. Jeśli ktoś informuje nas o jakimś wydarzeniu w rodzinie, prosimy zadzwonić i potwierdzić taką informację. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy natychmiast poinformować Policję.

 

Jeśli mają Państwo w rodzinie starsze i samotnie mieszkające osoby- prosimy, rozmawiajcie z nimi na temat bezpieczeństwa w mieszkaniu – ostrzegajcie, że nigdy nie powinny wpuszczać obcych do domu i NIGDY nie powinny przekazywać pieniędzy osobom nieznanym.

 

 

Źródło: Oficer prasowy KPP w Myślenicach

Czytaj również...

08 lutego 2023

Oszukana metodą,,NA WYPADEK” mieszkanka pow. myślenickiego, straciła 60 tys. złotych

83-letnia mieszkanka powiatu myślenickiego padła ofiarą oszustów, którzy zadzwonili do niej na telefon stacjonarny. Kobieta straciła 60 tys. złotych, chcąc pomóc synowi, który rzekomo spowodował wypadek i potrzebował pilnie pieniędzy.

 

Pamiętajmy, ani policja, ani prokuratura nie działa w ten sposób i nie dzwoni w celu otrzymania pieniędzy.

 

Wielokrotnie policjanci apelują i ostrzegają, że oszuści wykorzystają najróżniejsze metody i sposoby, żeby zdobyć pieniądze. Telefoniczne  oszustwa przybierają różne formy. Niejednokrotnie oszuści dzwonią z informacją, że ktoś bliski spowodował wypadek i trzeba zapłacić określoną kwotę, aby uniknąć konsekwencji, w tym aresztowania. Pieniądze mają być rzekomo dla prokuratora, a odbiera je mężczyzna podający się za policjanta.

 

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi