Podstawa to dobra współpraca.

 

W miniony wieczór dowiedli tego mundurowi z Zespołu Dyżurnych KMP Siemianowice Śląskie, KPP Myślenice oraz KP Świątniki Górne ( woj. Małopolskie). Po otrzymaniu zgłoszenia przez siemianowickich dyżurnych o podejrzeniu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu przez mężczyznę, który prawdopodobnie znajdował się w powiecie myślenickim, województwa małopolskiego, dyżurny jednostki oraz jego pomocnik natychmiast podjęli działania operacyjne, które miały na celu szybkie namierzenie i zatrzymanie sprawcy.

 

O powyższym fakcie zostali powiadomieni dyżurni KPP Myślenice oraz KP Świątniki Górne, którzy zlecili czynności poszukiwawcze podległym patrolom. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom dyżurnych jednostek, a przede wszystkim doskonałej współpracy mundurowych, patrol interwencyjny z KP Świątniki Górne zatrzymał kierującego, który podczas badania alkomatem wydmuchał niespełna 3 promile w wydychanym powietrzu.

 

Za taką nieodpowiedzialność zatrzymany trafił do krakowskiego pomieszczania dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

01 sierpnia 2022

Patrol interwencyjny z KP Świątniki Górne zatrzymał kierującego, który wydmuchał niespełna 3 promile

WZOROWA WSPÓŁPRACA POMIĘDZY JEDNOSTKAMI POLICJI DOPROWADZIŁA DO ZATRZYMANIA NIETRZEŹWEGO KIEROWCY

 

Policjanci to nie tylko mundurowi których na co dzień spotykamy na naszych osiedlach. W strukturach organizacyjnych poszczególnych Komend Policji znajdują się różne wydziały, w których służą zarówno policjanci umundurowani oraz pełniący służbę po cywilnemu.

 

Są też tacy, którzy nie opuszczają budynku komendy, a ich codzienna służba przekłada się w bezpośredni sposób na bezpieczeństwo w naszym mieście. Są to dyżurni Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji

 

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

18 lipca 2024
Myśleniccy policjanci, w nocy z piątku na sobotę (12/13.07.br.) prowadzili wzmożone działania kontrolne uczestników
08 lipca 2024
Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę, na Zakopiance w Pcimiu. 63-letnia kobieta jechała w

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi