Podstawa to dobra współpraca.

 

W miniony wieczór dowiedli tego mundurowi z Zespołu Dyżurnych KMP Siemianowice Śląskie, KPP Myślenice oraz KP Świątniki Górne ( woj. Małopolskie). Po otrzymaniu zgłoszenia przez siemianowickich dyżurnych o podejrzeniu kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu przez mężczyznę, który prawdopodobnie znajdował się w powiecie myślenickim, województwa małopolskiego, dyżurny jednostki oraz jego pomocnik natychmiast podjęli działania operacyjne, które miały na celu szybkie namierzenie i zatrzymanie sprawcy.

 

O powyższym fakcie zostali powiadomieni dyżurni KPP Myślenice oraz KP Świątniki Górne, którzy zlecili czynności poszukiwawcze podległym patrolom. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom dyżurnych jednostek, a przede wszystkim doskonałej współpracy mundurowych, patrol interwencyjny z KP Świątniki Górne zatrzymał kierującego, który podczas badania alkomatem wydmuchał niespełna 3 promile w wydychanym powietrzu.

 

Za taką nieodpowiedzialność zatrzymany trafił do krakowskiego pomieszczania dla osób zatrzymanych, gdzie oczekuje na przedstawienie zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo kierującemu zostało zatrzymane prawo jazdy oraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Źródło: KPP Kraków