Kierujący to 38-latek, który miał bełkotliwą mowę i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Policjanci zbadali mężczyznę alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu, po czym go zatrzymali i przewieźli do najbliższej jednostki Policji celem powtórzenia badania, który wykazał tą samą wartość.

 

 

W trakcie wykonywanych czynności 38-latek wyjął z portfela pieniądze i zaproponował jednemu z policjantów korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności służbowych z jego udziałem. Mężczyzna, choć został przez funkcjonariusza przywołany do zachowania zgodnego z prawem i poinformowany, że właśnie popełnił kolejne przestępstwo, to wciąż nalegał na przyjęcie od niego korzyści majątkowej. 38-latek trafił do policyjnej celi.                                              

 

Kolejnego dnia funkcjonariusze doprowadzili zatrzymanego do Prokuratury, gdzie usłyszał dwa zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz próby przekupstwa policjanta.        

 

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

 

 

Źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

18 stycznia 2023

Pijany kierowca chciał przekupić policjantów

Policjanci ze Świątnik Górnych zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który jak się okazało miał 2 promile.

 

Mężczyzna w trakcie wykonywanych czynności z jego udziałem usiłował wręczyć policjantowi łapówkę. Usłyszał zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

 

13 stycznia br. patrol z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych na terenie gminy Mogilany zatrzymał do kontroli drogowej volkswagena. 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi