Po zdarzeniu kierowca fiata – 34-latek z gminy Pcim nie był w stanie o własnych siłach wyjść z pojazdu.

 

Jak się okazało, przyczyną nie były doznane obrażenia, a wypity alkohol. Badanie policyjnym alkomatem wykazało 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna miał niegroźne obrażenia twarzy, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Przetransportowano go do szpitala, gdzie pobrano krew do dalszych badań.

 

 

To nie był pierwszy raz, gdy 34-latek kierował pojazdem pod wpływem alkoholu. W styczniu br. stracił z tego powodu prawo jazdy. Zapewne teraz kara będzie bardziej dotkliwa.

 

Po raz kolejny apelujemy do uczestników ruchu drogowego, „piłeś nie jedź”. Alkohol jest jedną z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych i to tych najtragiczniejszych. Mając świadomość, że będziemy spożywali alkohol, zadbajmy o bezpieczny powrót.

 

Źródło: asp. Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

Czytaj również...

05 kwietnia 2024

Pijany kierowca zatrzymał się w rowie

Ponad trzy promile alkoholu w organizmie miał 34-latek z gminy Pcim, który kierując samochodem dostawczym, w Osieczanach wjechał do przydrożnego rowu.

 

Mężczyzna trafił do szpitala z obrażeniami twarzy.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek (4.04.br.) około godziny 10, w Osieczanach Według wstępnych ustaleń kierujący dostawczym fiatem poruszając się w kierunku Myślenic, na łuku drogi w lewo stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i wjechał do rowu melioracyjnego, a następnie uderzył w betonowy przepust.

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

14 maja 2024
Wycieczka na Górę Żar (foto/wideo)
14 maja 2024
Policjanci z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych ustalili i zatrzymali 19-latka, odpowiedzialnego za celowe

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi