Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

04 sierpnia 2020
Z informacji jakie uzyskaliśmy od Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Myślenicach wynika, że obecnie na
03 sierpnia 2020
Około godz. 16.00 (03.08.2020) w Rzeszotarach doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Samochód spłonął doszczętnie.

 

Zadzwoń do nas:

+48 *** *** ***

redakcja@sieprawinfo.pl

Podsumowanie akcji Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw mające na celu ochronę mieszkańców w czasie epidemii.

 

Łącznie blisko 1000 maseczek bawełnianych oraz FF2, które trafiły do mieszkańców gminy Siepraw oraz okolicznych instytucji. Kilkanaście litrów płynów do dezynfekcji przekazanych osobom prywatnym i firmom. To tylko niektóre efekty akcji organizowanych przez Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw w ostatnich dwóch miesiącach. 

 

Wraz z końcem kwietnia stowarzyszenie zakończyło swoją aktywność związaną z ochroną lokalnej społeczności przed koronawirusem. 

 

Dzięki współpracy z firmami z Sieprawia, m.in. Firmą MAAN oraz licznymi osobami prywatnymi, m.in. : Józefą Sarga, Sylwią Panek, Martą Nowakowską i Agnieszką Topą udało się zaaranżować produkcję i przekazanie maseczek ochronnych dla mieszkańców. W dużej części materiały do ich szycia pochodziły od wolontariuszek, które jednocześnie je produkowały. Jednak bawełna przeznaczona do ostatniej, największej partii maseczek, została sfinansowana ze środków stowarzyszenia.

Podsumowanie akcji Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw

18 maja 2020
03 sierpnia 2020
Około godz. 16.00 (03.08.2020) w Rzeszotarach doszło do pożaru samochodu ciężarowego. Samochód spłonął doszczętnie. W akcji gaśniczej brały udział jednostki OSP: Świątniki Górne , Rzeszotary oraz JRG 2 Kraków.
02 sierpnia 2020
Wybierając się na niedzielną wycieczkę do Tyńca, możemy liczyć na sporo atrakcji, zwłaszcza tych związanych z wodą. Co prawda kąpiel w Wiśle jest prawdopodobnie zabroniona, ale popływać po niej możemy
27 lipca 2020
Radio Kraków informuje o ognisku koronawirusa w myślenickim prywatnym żłobku.  Pozytywny wynik testów uzyskały dwie opiekunki. Kwarantannie poddano ponad sześćdziesiąt osób, z czego osiemnaście to dzieci. Wszystkie dzieci zostały skierowane
26 lipca 2020
W 2020 roku, podobnie jak w latach 2004-2008 i 2012-2019 kursują ogólnodostępne pociągi retro z parowozem i zabytkowymi wagonami. Kursują: 4, 5, 11, 12, 18, 19, 25, 26 lipca 2020r.
24 lipca 2020
W dniu 24 lipca o godzinie 06.00 wpłynęło do SKKP PSP zgłoszenie zderzenia dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zakliczyn. Do akcji udał się zastęp JRG Myślenice oraz OSP Zakliczyn. Na
17 lipca 2020
Wyruszył żeby odpokutować za grzechy Narodu Polskiego. Zamierza przejść Polskę wzdłuż i wszerz, tak aby powstał znak krzyża.   Swoją podróż rozpoczął nad morzem . Aktualnie przemierza przez nasz region. W
14 lipca 2020
Przedstawiamy pierwsze z nadesłanych zdjęć, które otrzymaliśmy wraz z propozycją zachęcenia mieszkańców naszej Gminy do dzielenia się swoimi starymi zdjęciami przedstawiającymi naszą dawną Gminę. Czy pomysł się przyjmie i mieszkańcy
13 lipca 2020
Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki II tury wyborów prezydenckich.  Urzędujący prezydent Andrzej Duda otrzymał 10 440 648 głosy (51,03%) wygrywając II turę wyborów. Jego kontrkandydat Rafał Trzaskowski otrzymał 10
12 lipca 2020
W biurze poselskim Władysława Kurowskiego, odbyło się spotkanie dotyczące zagospodarowania zbiornika dobczyckiego.  W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Dobczyc Tomasz Suś, wiceburmistrz Myślenic Mateusz Suder oraz wójt Sieprawia Tadeusz Pitala.  Jak informuje
11 lipca 2020
Dzisiaj około godz. 01.30 w Rzeszotarach na ul. Panciawa doszło do pożaru samochodu osobowego.  W akcji gaśniczej brały udział trzy jednostki OSP: Rzeszotary, Świątniki Górne oraz Byszyce.  Źródło informacji oraz

         Czytaj również...

 

Materiały ochronne były przekazywane na terenie Sieprawia, Czechówki oraz Zakliczyna. Dodatkowo przedstawiciele stowarzyszenia kilkukrotnie dostarczali maseczki do domów osób potrzebujących. W ten sposób rozwożone były również płyny do dezynfekcji, które trafiły do blisko 50 domów oraz zakładów pracy.

 

Łącznie udało się wesprzeć kilka bardzo istotnych dla naszej lokalnej społeczności podmiotów: Urząd Gminy, ochotnicza straż pożarna, ośrodki zdrowia, parafię w Sieprawiu oraz w Zakliczynie, a także sklepy spożywcze, z których w czasie epidemii korzystali mieszkańcy gminy.

 

 

Czas pandemii koronawirusa spowodował trudną sytuacje wielu firm oraz podmiotów gospodarczych. Również Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw mocno musiało zmienić swoje plany na kolejne miesiące działań. Kryzysowa sytuacja zmusiła do odwołania zaplanowanych wcześniej akcji, m.in. charytatywnej licytacji podczas maratonu Zumby w Sieprawiu czy planowanego wsparcia i odwiedzin pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej podczas Świąt Wielkiej Nocy.

 

Przedstawiciele stowarzyszenia mają jednak nadzieję, że w czasach powrotu do normalności uda wrócić się do aktywnych działań na rzecz mieszkańców gminy Siepraw. 

 

Wypracowane zaufanie i nowe kontakty, które udało się zdobyć w trakcie akcji przeciw koronawirusowi mogą pozwolić na jeszcze lepsze i skuteczniejsze działania w przyszłości.

 

Jako Stowarzyszenie chcemy wszystkim serdecznie podziękować za aktywny udział w akcjach przez nas przygotowanych. Odpowiedzialne i współczujące postawy członków lokalnej społeczności są niezwykle ważne w kryzysowych momentach. Ostatnie tygodnie dobitnie pokazały, że w gminie Siepraw wiele osób potrafi zdać egzamin właściwych zachowań i jest gotowych do niesienia bezinteresownej pomocy. 

 

GALERIA