Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

17 stycznia 2021
Aż trudno w to uwierzyć co się wydarzyło w masywie Babiej Góry. Grupa turystów
15 stycznia 2021
Wczoraj, 14 stycznia br. kierowca osobowego forda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w

 

Zadzwoń do nas:

+48 *** *** ***

redakcja@sieprawinfo.pl

Podsumowanie akcji Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw

18 maja 2020
15 stycznia 2021
Wczoraj, 14 stycznia br. kierowca osobowego forda stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji na myślenickim Zarabiu. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Do zdarzenia
13 stycznia 2021
To salon fryzjerski, który dzięki determinacji i chęci do pracy powstał pomiędzy dwoma lockdownami przy ul. Galicyjskiej 184 w Sieprawiu.  Oferuję profesjonalne usługi fryzjerskie: Strzyżenia damskie, męskie Koloryzacje wielowymiarowe Upięcia
11 stycznia 2021
Wczoraj w Podstolicach w powiecie wielickim wiele rodzin z dziećmi  spędzało czas na miejscowym stoku. Skierowani na miejsce policjanci  przez urządzenia nagłaśniające przypominali obecnym na stoku o obowiązku przestrzegania obostrzeń
27 grudnia 2020
Każdy kto lubi fotografować, zawsze swoje pierwsze kroki ze swoim nowym sprzętem, kieruje w stronę naszych kościołów. Więc i w tym przypadku nie mogło być inaczej. Sprzęt został wypróbowany również
24 grudnia 2020
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, przepięknych życzeń Bożonarodzeniowych, Pani Burmistrz Małgorzaty Duży.  Więc nie czekając, dzielimy się nimi z naszymi czytelnikami.
19 grudnia 2020
Jak zapowiada rząd, szczepienie przeciw covid-19 ma rozpocząć się już niebawem. Według ostatnich informacji, być może jeszcze w tym roku. Szczepić się czy nie ? Jak się okazuje są zwolennicy
19 grudnia 2020
W sobotę 19 grudnia po raz 14 rozbłysną światełka na choince przed Oknem Papieskim na Franciszkańskiej 3. Drzewko, które już stoi przed Oknem Papieskim pochodzi z Nadleśnictwa Nawojowa. Leśnicy wybrali
15 grudnia 2020
3,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu to wynik mieszkańca gminy Tokarnia, który kierował volkswagenem. Mężczyzna został ujęty przez świadka jadącego za nim, który najpierw zajechał mu drogę, a następnie wyłączył
09 grudnia 2020
Chwile grozy trwające dwa dni przeżył 18-letni mieszkaniec Małopolski, który był przetrzymywany w Tarnowie. Trzech mężczyzn w wieku od 18 do 27 lat usłyszało zarzuty popełnienia zbrodni i decyzją sądu

         Czytaj również...

 

Materiały ochronne były przekazywane na terenie Sieprawia, Czechówki oraz Zakliczyna. Dodatkowo przedstawiciele stowarzyszenia kilkukrotnie dostarczali maseczki do domów osób potrzebujących. W ten sposób rozwożone były również płyny do dezynfekcji, które trafiły do blisko 50 domów oraz zakładów pracy.

 

Łącznie udało się wesprzeć kilka bardzo istotnych dla naszej lokalnej społeczności podmiotów: Urząd Gminy, ochotnicza straż pożarna, ośrodki zdrowia, parafię w Sieprawiu oraz w Zakliczynie, a także sklepy spożywcze, z których w czasie epidemii korzystali mieszkańcy gminy.

 

 

Czas pandemii koronawirusa spowodował trudną sytuacje wielu firm oraz podmiotów gospodarczych. Również Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw mocno musiało zmienić swoje plany na kolejne miesiące działań. Kryzysowa sytuacja zmusiła do odwołania zaplanowanych wcześniej akcji, m.in. charytatywnej licytacji podczas maratonu Zumby w Sieprawiu czy planowanego wsparcia i odwiedzin pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej podczas Świąt Wielkiej Nocy.

 

Przedstawiciele stowarzyszenia mają jednak nadzieję, że w czasach powrotu do normalności uda wrócić się do aktywnych działań na rzecz mieszkańców gminy Siepraw. 

 

Wypracowane zaufanie i nowe kontakty, które udało się zdobyć w trakcie akcji przeciw koronawirusowi mogą pozwolić na jeszcze lepsze i skuteczniejsze działania w przyszłości.

 

Jako Stowarzyszenie chcemy wszystkim serdecznie podziękować za aktywny udział w akcjach przez nas przygotowanych. Odpowiedzialne i współczujące postawy członków lokalnej społeczności są niezwykle ważne w kryzysowych momentach. Ostatnie tygodnie dobitnie pokazały, że w gminie Siepraw wiele osób potrafi zdać egzamin właściwych zachowań i jest gotowych do niesienia bezinteresownej pomocy. 

 

GALERIA

Podsumowanie akcji Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw mające na celu ochronę mieszkańców w czasie epidemii.

 

Łącznie blisko 1000 maseczek bawełnianych oraz FF2, które trafiły do mieszkańców gminy Siepraw oraz okolicznych instytucji. Kilkanaście litrów płynów do dezynfekcji przekazanych osobom prywatnym i firmom. To tylko niektóre efekty akcji organizowanych przez Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw w ostatnich dwóch miesiącach. 

 

Wraz z końcem kwietnia stowarzyszenie zakończyło swoją aktywność związaną z ochroną lokalnej społeczności przed koronawirusem. 

 

Dzięki współpracy z firmami z Sieprawia, m.in. Firmą MAAN oraz licznymi osobami prywatnymi, m.in. : Józefą Sarga, Sylwią Panek, Martą Nowakowską i Agnieszką Topą udało się zaaranżować produkcję i przekazanie maseczek ochronnych dla mieszkańców. W dużej części materiały do ich szycia pochodziły od wolontariuszek, które jednocześnie je produkowały. Jednak bawełna przeznaczona do ostatniej, największej partii maseczek, została sfinansowana ze środków stowarzyszenia.