Podsumowanie akcji Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw mające na celu ochronę mieszkańców w czasie epidemii.

 

Łącznie blisko 1000 maseczek bawełnianych oraz FF2, które trafiły do mieszkańców gminy Siepraw oraz okolicznych instytucji. Kilkanaście litrów płynów do dezynfekcji przekazanych osobom prywatnym i firmom. To tylko niektóre efekty akcji organizowanych przez Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw w ostatnich dwóch miesiącach. 

 

Wraz z końcem kwietnia stowarzyszenie zakończyło swoją aktywność związaną z ochroną lokalnej społeczności przed koronawirusem. 

 

Dzięki współpracy z firmami z Sieprawia, m.in. Firmą MAAN oraz licznymi osobami prywatnymi, m.in. : Józefą Sarga, Sylwią Panek, Martą Nowakowską i Agnieszką Topą udało się zaaranżować produkcję i przekazanie maseczek ochronnych dla mieszkańców. W dużej części materiały do ich szycia pochodziły od wolontariuszek, które jednocześnie je produkowały. Jednak bawełna przeznaczona do ostatniej, największej partii maseczek, została sfinansowana ze środków stowarzyszenia.

Materiały ochronne były przekazywane na terenie Sieprawia, Czechówki oraz Zakliczyna. Dodatkowo przedstawiciele stowarzyszenia kilkukrotnie dostarczali maseczki do domów osób potrzebujących. W ten sposób rozwożone były również płyny do dezynfekcji, które trafiły do blisko 50 domów oraz zakładów pracy.

 

Łącznie udało się wesprzeć kilka bardzo istotnych dla naszej lokalnej społeczności podmiotów: Urząd Gminy, ochotnicza straż pożarna, ośrodki zdrowia, parafię w Sieprawiu oraz w Zakliczynie, a także sklepy spożywcze, z których w czasie epidemii korzystali mieszkańcy gminy.

 

 

Czas pandemii koronawirusa spowodował trudną sytuacje wielu firm oraz podmiotów gospodarczych. Również Stowarzyszenie Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw mocno musiało zmienić swoje plany na kolejne miesiące działań. Kryzysowa sytuacja zmusiła do odwołania zaplanowanych wcześniej akcji, m.in. charytatywnej licytacji podczas maratonu Zumby w Sieprawiu czy planowanego wsparcia i odwiedzin pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej podczas Świąt Wielkiej Nocy.

 

Przedstawiciele stowarzyszenia mają jednak nadzieję, że w czasach powrotu do normalności uda wrócić się do aktywnych działań na rzecz mieszkańców gminy Siepraw. 

 

Wypracowane zaufanie i nowe kontakty, które udało się zdobyć w trakcie akcji przeciw koronawirusowi mogą pozwolić na jeszcze lepsze i skuteczniejsze działania w przyszłości.

 

Jako Stowarzyszenie chcemy wszystkim serdecznie podziękować za aktywny udział w akcjach przez nas przygotowanych. Odpowiedzialne i współczujące postawy członków lokalnej społeczności są niezwykle ważne w kryzysowych momentach. Ostatnie tygodnie dobitnie pokazały, że w gminie Siepraw wiele osób potrafi zdać egzamin właściwych zachowań i jest gotowych do niesienia bezinteresownej pomocy. 

 

GALERIA


         Czytaj również...

 

18 maja 2020

Podsumowanie akcji Stowarzyszenia Pomagajmy Razem w Gminie Siepraw

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi