Policjanci z Myślenic zatrzymali dilera narkotykowego oraz jego klientów

12 marca 2021

Kryminalni z Myślenic zatrzymali 28-letniego dilera narkotykowego, w mieszkaniu którego znaleźli marihuanę, amfetaminę i mefedron. Razem z nim w ręce Policji wpadło dwóch jego kolegów. Trwają ustalenia, od jak dawna działali i gdzie trafiały narkotyki przez nich rozprowadzane.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego myślenickiej komendy wpadli na trop dilera działającego w mieście. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna handluje niedozwolonymi środkami w swoim mieszkaniu.  Kiedy jeden z potencjalnych klientów opuścił nieruchomość zamieszkiwaną przez domniemanego dilera, kryminalni przeszukali go. 

Podejrzenia policjantów potwierdziły się, bo 28-latek z gminy Myślenice miał przy sobie 14 gramów marihuany i 5 gramów amfetaminy.

 

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni wpadli z wizytą do jego dostawcy i przeszukali mieszkanie. Jego wynik to: 214 gramów marihuany, 97 gramów amfetaminy oraz 20 gramów mefedronu. Diler – 28 latek z Myślenic został zatrzymany, a w toku czynności procesowych potwierdziło się, że sprzedawał środki odurzające i psychotropowe licznym odbiorcom z powiatu myślenickiego. Zabezpieczone przez policjantów substancje były już poporcjowane i przygotowane do sprzedaży.

 

Kolejnego dnia w ręce kryminalnych trafił jeszcze jeden mężczyzna – 41-latek z Myślenic, który zaopatrywał się u młodszego kolegi. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 50 gramów marihuany, 50 gramów amfetaminy oraz 10 gramów mefedronu. Również został zatrzymany.

 

Decyzją sądu z 6 marca br. myślenicki diler trafił na 3 miesiące do aresztu. Za handel narkotykami grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jego klienci odpowiadać będą za posiadanie. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku znacznych ilości do lat 10.

 

Informacja KPP Myślenice

 


GALERIA


         Czytaj również...