Policjanci z Myślenic zatrzymali dilera narkotykowego oraz jego klientów

12 marca 2021

Kryminalni z Myślenic zatrzymali 28-letniego dilera narkotykowego, w mieszkaniu którego znaleźli marihuanę, amfetaminę i mefedron. Razem z nim w ręce Policji wpadło dwóch jego kolegów. Trwają ustalenia, od jak dawna działali i gdzie trafiały narkotyki przez nich rozprowadzane.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego myślenickiej komendy wpadli na trop dilera działającego w mieście. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że mężczyzna handluje niedozwolonymi środkami w swoim mieszkaniu.  Kiedy jeden z potencjalnych klientów opuścił nieruchomość zamieszkiwaną przez domniemanego dilera, kryminalni przeszukali go. 

Podejrzenia policjantów potwierdziły się, bo 28-latek z gminy Myślenice miał przy sobie 14 gramów marihuany i 5 gramów amfetaminy.

 

Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a kryminalni wpadli z wizytą do jego dostawcy i przeszukali mieszkanie. Jego wynik to: 214 gramów marihuany, 97 gramów amfetaminy oraz 20 gramów mefedronu. Diler – 28 latek z Myślenic został zatrzymany, a w toku czynności procesowych potwierdziło się, że sprzedawał środki odurzające i psychotropowe licznym odbiorcom z powiatu myślenickiego. Zabezpieczone przez policjantów substancje były już poporcjowane i przygotowane do sprzedaży.

 

Kolejnego dnia w ręce kryminalnych trafił jeszcze jeden mężczyzna – 41-latek z Myślenic, który zaopatrywał się u młodszego kolegi. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli 50 gramów marihuany, 50 gramów amfetaminy oraz 10 gramów mefedronu. Również został zatrzymany.

 

Decyzją sądu z 6 marca br. myślenicki diler trafił na 3 miesiące do aresztu. Za handel narkotykami grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Jego klienci odpowiadać będą za posiadanie. To przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3, a w przypadku znacznych ilości do lat 10.

 

Informacja KPP Myślenice

 


GALERIA


         Czytaj również...

 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi