Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

04 października 2022
Nie takiego zakończenia swoich popisów spodziewał się 20-letni kierowca, który wprowadził samochód w poślizg
03 października 2022
Już w środę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Myślenicach przy ul. Drogowców 2A, stanie

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

Czytaj również...

 

Policjanci na miejscu zastali nietrzeźwego, 40-letniego obywatela Ukrainy. Według relacji jego o rok młodszej żony mężczyzna pił alkohol od samego rana.

 

Wieczorem najpierw uderzył pięścią 8-letniego syna, a kiedy żona zareagowała, uderzył również ją, grożąc jej przy tym. Poszkodowana powiedziała, że takie sytuacje działy się w przeszłości na Ukrainie od dziewięciu lat, jednak tam sprawa karna nie  była prowadzona, problem latami narastał. Mężczyzna dostał zgodę na opuszczenie Ukrainy pod pretekstem zajmowania się żoną i trójką małych dzieci.

 

Policjanci zatrzymali mężczyznę i przedstawili mu zarzuty. 40-latek  przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze. Za naruszenie nietykalności zony i syna oraz groźby karalne zostanie  ukarany wysoką grzywną. Nie wróci już do miejsca, w którym mieszkał z rodziną. Przeniósł się do innej miejscowości. 

 

W takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc wolontariuszy, którzy pomagają w komunikacji uchodźców z policjantami i urzędnikami, a w przypadkach gdy dochodzi do przestępstw, w których ofiarami są uchodźcy, informują organy ścigania. Policjanci zaś każdego dnia kontrolują miejsca przebywania grup uchodźców pod kątem ich bezpieczeństwa.

 

 

Dawid Wietrzyk Oficer prasowy KPP w Myślenicach

 

 

GALERIA

Myśleniccy policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, ujętego przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej, który bił swoją żonę i dzieci.

 

Kobieta wyznała, że takie sytuacje działy się wcześniej na Ukrainie, od dziewięciu lat. Mężczyzna usłyszał zarzuty, przyznał się do winy i zmienił miejsce pobytu.

 

We wtorek (15.03.2022 r.) policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego otrzymali zgłoszenie, że jeden z uchodźców z Ukrainy stosuje przemoc wobec swojej rodziny. Na miejscu była już Straż Miejska, która ujęła sprawcę. Rodzina znajdowała się w Myślenicach, w jednym z miejsc przygotowanych dla uchodźców.

17 marca 2022

Policjanci zatrzymali obywatela Ukrainy, który bił swoją żonę i dzieci