Policjanci ze Świątnik Górnych pokazali, że dbają o bezpieczeństwo i pomagają w każdej możliwej sytuacji

27 października 2021

Policjanci ze Świątnik Górnych pokazali, że dbają o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i pomagają im w każdej możliwej sytuacji.

 

Przekonała się o tym kobieta, która przebiła oponę w samochodzie, kiedy policjanci ruszyli jej z pomocą.

„Pomagamy i chronimy” to dewiza, którą kierują się policjanci podczas codziennej służby, co udowodnili wczoraj (26 października br.) w Świątnikach Górnych miejscowi policjanci. Patrolując ulice zauważyli jadący z uszkodzoną oponą pojazd.

 

Tym razem zatrzymali pojazd nie do kontroli drogowej, ale w obawie o bezpieczeństwo kierującej i w celu udzielenia jej pomocy.

 

Kierująca była zdziwiona zatrzymaniem przez patrol, bo jak się okazało, nie miała pojęcia, że cokolwiek stało się z jej kołem.

 

Kiedy jednak zdała sobie sprawę z sytuacji, poprosiła policjantów o pomoc, której nie odmówili i po odpowiednim zabezpieczeniu miejsca natychmiast zabrali się do pracy. Wyjęli zapasowe koło z bagażnika, jednak podczas wymiany okazało się ono również uszkodzone. Kobieta wezwała zatem  mobilny serwis samochodowy, który zajął się usunięciem awarii. Chwile później kierująca powróciła bezpiecznie na trasę.

 

Kobieta była bardzo wdzięczna policjantom za okazaną pomoc i z radością podziękowała im za udzielona pomoc.

Mundurowi z kolei wrócili do służby patrolowej.

 

źródło: KPP Kraków

 

GALERIA

Czytaj również...