Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany na podstawie 4 nakazów sądu i 1 nakazu prokuratury m.in. do odsiadki kary ponad 10 miesięcy pozbawienia wolności za różnego rodzaju przestępstwa, których dopuścił się w przeszłości. 24-latkowi pobrano krew do badań, z uwagi na podejrzenie kierowania przez niego pojazdem pod działaniem środka odurzającego, a następnie osadzono go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

 

4 stycznia br. 24-latek usłyszał dwa zarzuty: niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Jeżeli wyniki krwi wykażą, że podejrzany był pod działaniem narkotyków, usłyszy kolejny zarzut kierowania pojazdem w tym stanie.

 

Po czynnościach kierowca daewoo został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

05 stycznia 2023

Policjanci ze Świątnik Górnych w wyniku pościgu zatrzymali kierowcę daewoo

Policjanci ze Świątnik Górnych w wyniku pościgu zatrzymali kierowcę daewoo, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna porzucił samochód i uciekał pieszo. Okazało się, że był poszukiwany i miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 

Teraz najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 

3 stycznia br. patrol z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego daewoo, wydając do tego wyraźny sygnał. Kierowca jednak zignorował polecenie mundurowych, przyśpieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli więc za nim w pościg, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych, ale mężczyzna wciąż na nie nie reagował. Po krótkim pościgu kierowca daewoo zatrzymał się, porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Mundurowi namierzyli i zatrzymali uciekiniera. Okazał się nim 24-latek z gminy Mogilany. 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

22 lutego 2024
INFORMACJE WKRÓTCE...... Strona będzie na bieżąco aktualizowana...
22 lutego 2024
Policjanci z Komisariatu IV w Krakowie zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi