Policjanci ze Świątnik Górnych wyprowadzili domowników z płonącego domu i rozpoczęli akcję gaśniczą

14 grudnia 2021

Do pożaru doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Świątniki Górne.

 

Przebywało tam wówczas troje domowników: starsze małżeństwo i 52-latek. Na pomoc ruszyli miejscowi policjanci, którzy ewakuowali domowników z płonącego domu, a następnie wrócili do środka i rozpoczęli akcję gaśniczą.

 

Do zdarzenia doszło 10 grudnia br. w godzinach wieczornych. O pożarze został powiadomiony oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, gdzie natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol.

 

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, z domu wydobywał się gęsty dym, a pożar wewnątrz się rozprzestrzeniał. Mundurowi bez namysłu weszli do środka, aby sprawdzić, czy ktoś znajduje się w budynku.

 

Okazało się, że przybywało tam troje domowników. W pierwszej kolejności stróże prawa wyprowadzili z domu małżeństwo w wieku 78 i 87 lat, po czym wynieśli spokrewnionego z nimi 52-latka, który nie był w stanie wyjść o własnych siłach. Ze względu na niską temperaturę na zewnątrz całej trójce policjanci umożliwili schronienie w radiowozie.

 

Gdy już osoby były bezpieczne, mundurowi wrócili do płonącego domu, gdzie po odnalezieniu źródła pożaru, rozpoczęli akcję gaśniczą. Po chwili na miejsce przybyły miejscowe jednostki OSP i jednostki JRG PSP w Krakowie, które przejęły akcję gaśniczą i dogasiły pożar. Okazało się, że źródło ognia było w łazience, a prawdopodobną przyczyną pożaru zwarcie instalacji elektrycznej. 

 

Dzięki sprawnym działaniom policjantów podczas pożaru żadna z ewakuowanych osób nie ucierpiała.

 

Źródło: KPP Kraków

 

 

GALERIA

Czytaj również...