Jesteśmy najlepsi

Aktualności

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

17 stycznia 2022
Jak informowaliśmy pod koniec października, Firma transportowa, Małopolska PKS, w ramach swoich planów na
16 stycznia 2022
Dnia 12 stycznia zarząd TS Sparta w składzie Łukasz Szymański i Tobiasz Wrona podpisali

 

Zadzwoń do nas:

+48 *** *** ***

redakcja@sieprawinfo.pl

Napisz do nas

 

Strona archiwalna

 

Do pożaru doszło w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Świątniki Górne.

 

Przebywało tam wówczas troje domowników: starsze małżeństwo i 52-latek. Na pomoc ruszyli miejscowi policjanci, którzy ewakuowali domowników z płonącego domu, a następnie wrócili do środka i rozpoczęli akcję gaśniczą.

Policjanci ze Świątnik Górnych wyprowadzili domowników z płonącego domu i rozpoczęli akcję gaśniczą

14 grudnia 2021

Czytaj również...

 

Do zdarzenia doszło 10 grudnia br. w godzinach wieczornych. O pożarze został powiadomiony oficer dyżurny Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych, gdzie natychmiast pod wskazany adres wysłał patrol.

 

Gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce, z domu wydobywał się gęsty dym, a pożar wewnątrz się rozprzestrzeniał. Mundurowi bez namysłu weszli do środka, aby sprawdzić, czy ktoś znajduje się w budynku.

 

Okazało się, że przybywało tam troje domowników. W pierwszej kolejności stróże prawa wyprowadzili z domu małżeństwo w wieku 78 i 87 lat, po czym wynieśli spokrewnionego z nimi 52-latka, który nie był w stanie wyjść o własnych siłach. Ze względu na niską temperaturę na zewnątrz całej trójce policjanci umożliwili schronienie w radiowozie.

 

Gdy już osoby były bezpieczne, mundurowi wrócili do płonącego domu, gdzie po odnalezieniu źródła pożaru, rozpoczęli akcję gaśniczą. Po chwili na miejsce przybyły miejscowe jednostki OSP i jednostki JRG PSP w Krakowie, które przejęły akcję gaśniczą i dogasiły pożar. Okazało się, że źródło ognia było w łazience, a prawdopodobną przyczyną pożaru zwarcie instalacji elektrycznej. 

 

Dzięki sprawnym działaniom policjantów podczas pożaru żadna z ewakuowanych osób nie ucierpiała.

 

Źródło: KPP Kraków

 

 

GALERIA