Podczas penetracji terenu funkcjonariusze zauważyli mężczyznę pędzącego na rowerze, który na ich widok wjechał na teren budowy, gdzie porzucił rower i oddalił się pieszo w stronę wykopów i zaparkowanych tam maszyn budowlanych. Policjanci ruszyli więc za nim w pościg pieszy. 

 

Szybko odnaleźli złodzieja, ukrywającego się za jednym z wykopów ziemnych. To 50-latek z powiatu gorlickiego, który jak się okazało, nie pierwszy raz dokonał podobnego przestępstwa. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że złodziej był poszukiwany na podstawie dwóch zarządzeń sądu do odbycia ponad dwóch miesięcy kary pozbawienia wolności za wcześniej dokonaną kradzież z włamaniem, naruszenie miru domowego i niealimentację. 

 

Dodatkowo przy porzuconym przez sprawcę rowerze policjanci ujawnili piłę spalinową, którą jak się okazało, również ukradł z tego samego garażu. 50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Policjanci zbadali go też alkomatem, bo wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

Kolejnego dnia, po wytrzeźwieniu, 50-latek usłyszał zarzut kradzieży roweru i piły spalinowej o łącznej wartości 2500 złotych, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odpowie też za wykroczenie — prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu.

 

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego policjanci doprowadzili go do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Kraków

Czytaj również...

27 lipca 2023

Policjanci ze Świątnik Górnych zatrzymali 50-latka uciekającego na skradzionym rowerze

Policjanci ze Świątnik Górnych zatrzymali 50-latka uciekającego na skradzionym chwile wcześniej rowerze.

 

Okazało się, że nie pierwszy raz ukradł, bo był poszukiwany do odsiadki za podobne przestępstwa. Trafił za kraty.

 

We wtorek (25 lipca br.), w środku nocy, oficer dyżurny z Komisariatu Policji w Świątnikach Górnych otrzymał zgłoszenie o kradzieży roweru. Według informacji przekazanych przez zgłaszającego złodziej dopiero co miał odjechać na jego rowerze, który ukradł z niezabezpieczonego garażu.  Na miejsce niezwłocznie został wysłany patrol Policji. Mundurowi po rozpytaniu pokrzywdzonego udali we wskazanym przez niego kierunku, w którym złodziej miał odjechać. 

Napisz do nas

redakcja@sieprawinfo.pl

10 czerwca 2024
Co to jest  Barszcz Sosnowskiego? Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi Manden) to niebezpieczna dla zdrowia,
09 czerwca 2024
Wiślana trasa rowerowa: Kraków, Tyniec , Skawina i dalej (wideo)

Aenean sagittis mattis purus ut hendrerit. Mauris felis magna, cursus in venenatis ac, vehicula eu massa. Quisque nunc velit, pulvinar nec iaculis id, scelerisque in diam. Sed ut turpis velit. Integer dictum urna iaculis vestibulum finibus. Etiam tempus dictum rhoncus. Nam vel semper eros. Ut molestie sit amet sapien vitae semper. Pellentesque habitant morbi tristique senectus et netus et malesuada fames ac turpis egestas. 

Aktualności

Jesteśmy najlepsi